תושב חיפה שילם חוב של תושב נצרת עילית, מובטל ואב במשפחה מרובת ילדים, בסך 4,000 שקל במכולת השכונתית. ד', תושב נצרת עילית, הגיע בשישי שעבר למכולת כדי לערוך קניות לשבת. בתקופה האחרונה, לאחר שפוטר מעבודתו הוא משלם בהקפה לבעל המכולת, וצבר חוב של כ־4,000 שקל. בעל המכולת הסביר לו שלא יוכל יותר לשלם בהקפה עד שלא יסדיר את חובו ואיפשר לו לקחת רק לחם וחלב. בעל המכולת סיפר: "אני מפרנס יחיד וכולם התחילו לשלם לי בהקפה, גם לי יש תשלומים ומדובר בכמה אלפים. כמה שכאב לי, לא יכולתי לתת לו יותר".
מכתב לשוטר שסייע לתושבת זכה לאלפי לייקים מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
האיש חזר לביתו וסיפר את הדבר לאשתו, שפרצה בבכי לאחר שהבינה שלא תהיה השבוע ארוחת שישי חמה. כשהאישה יצאה מהבית לקרוא לילדיה ראתה אותה שכנתה, אישה מבוגרת, שהבחינה בצערה ושאלה מה קרה.
האישה סיפרה לה והשכנה הזמינה אותה יחד עם ילדיה ובעלה לארוחת שישי. כשהשכנה חזרה לביתה היא התקשתה להירגע מהסיפור העצוב וסיפרה על כך לבתה ולבעלה. אחרי ששמע את הסיפור עזב הבעל ר', איש עסקים וקבלן מחיפה, את בית חמותו באופן מיידי, משך כסף מהכספומט והגיע אל בעל המכולת כדי לשלם את חובו של ד'. נוסף על כך הוא השאיר לבעל המכולת ההמום עוד 2,000 שקל שישמשו את ד' לקניות, כל זאת מבלי ידיעתו של ד'.
"נכנס אליי בחור, אמר את שמו של החייב והוציא לי 6,000 שקל במזומן", סיפר בעל המכולת, "הוא אמר שזה מכסה את החוב ושהיתרה תשמש את ד'. הייתי המום. עד היום לא נתקלתי בדבר כזה, ממש התרגשתי והיו לי דמעות בעיניים. מיד התקשרתי לד' וסיפרתי לו. הוא רץ לחנות, וכשהבין מי הבחור ששילם חיבק אותו ובכה כמו ילד קטן. זה היה מרגש", הוסיף בעל המכולת.
כדי שד' ירגיש בנוח שאל אותו הקבלן למקצועו וכשהבין כי מדובר בנגר מקצועי שהחברה שבה עבד נסגרה, אמר לו שהוא יקנה פלטות עץ ואביזרים, ושאם ד' רוצה, הוא יכול להרכיב את השולחן לילדיו של הקבלן ולראות את סגירת החוב כתשלום על עבודתו. ד' ההמום לא ידע את נפשו מרוב אושר: "אני עדיין רועד כשאני מספר על זה. בחיים לא חשבתי שאזדקק ולא ביקשתי כלום.
"האיש הזה עשה מצווה גדולה ויותר מזה, נתן לי כבוד שהוא לא נותן לי נדבה. דברים כאלה רואים רק בטלוויזיה. אני מאחל לו שהוא יתוגמל על כך כל חייו", אמר השבוע ד' בהתרגשות.
ואילו הקבלן, שהופתע מכך שמעשיו הגיעו לתקשורת, הצטנע ואמר שהוא מוכן לעשות דבר כזה בכל שבוע: "אני מעדיף להיות הצד שנותן, ולא להיות בצד השני".