בשבוע הבא צפוי אורי צלה, סטודנט לתואר שני מכורזים, להגיע לטקס קבלת תעודת התואר הראשון שלו, בניהול תיירות ומלונאות תיירות במכללת כנרת. מדובר ברגע מרגש לכל הדעות, על אחת כמה וכמה כשהסטודנט הנמרץ כבר בן 76, אב לחמישה וסב לשבעה.
עפולה: ציור של תלמיד נכה נמכר באלפי שקלים מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
"נולדתי ברמת גן", הוא סיפר השבוע, "התגייסתי לנח"ל ואחרי השחרור הייתי כמה שנים בקיבוץ. הייתי ימאי שנתיים, התחתנתי והתחלתי לעבוד כהנדסאי בתחום האלקטרוניקה וגילוי מערכות אש. אחרי שהתחלתי לעבוד למדתי אלקטרוניקה".
איך אשתך קבלה את העובדה שהפכת לסטודנט? "אני לא חושב שזה הפתיע אותה. היא גם כן כזאת".
איך קיבלו אותך הסטודנטים? "אני יודע שאני הסטודנט הכי זקן, גם עכשיו, בתואר השני. מבחינה חברתית השנים האלה היו מאוד מוצלחות. הייתה אווירה של שיתוף פעולה ועזרה הדדית. כשהיינו צריכים להכין עבודות בצוותים, הייתי אחד מצוות".
ואיך הגיבו המרצים? "הייתי ביחסים טובים עם כל המרצים. אם הייתי צריך עזרה קיבלתי. הייתה תקופה מאוד מוצלחת".
עלה סיים כבר בשנה שעברה את התואר הראשון בניהול תיירות ומלונאות אבל כידוע טקסי הסיום נערכים בחלוף שנה. מאחר שממוצע הציונים שלו קרוב ל-90, התאפשר לו להמשיך לתואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות.
ד"ר אלון גלבמן, ראש המחלקה לניהול תיירות ומלונאות במכללה האקדמית כנרת: "מדהים היה לראות את ההשתלבות המעולה של אורי במרקם החברתי, ללא כל משמעות לפערי דורות. אורי מעולם לא ביקש הנחות אלא ההפך, הקפיד להשתתף בכל סיור לימודי, בכל פעילות חברתית וביצע את שעות ההתמחות המעשית שלו על הצד הטוב ביותר".