בשדות עמק יזרעאל התנהל בערב חג השבועות מרדף אחר שני אנשים, בחשד שניסו לפרוץ לבית במושב תל עדשים. סייר הביטחון של מועצת עמק יזרעאל שהוזעק למקום, הצליח לתפוס את אחד החשודים לאחר קרוב לשעה של מרדף, בעוד החשוד השני נמלט מהמקום. שוטרים מתחנות מגדל העמק ועפולה הגיעו למקום ועצרו את החשוד. ממשטרת עפולה נמסר שזהותו של החשוד השני ידועה והוא ייעצר בקרוב.
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
האירוע החל בערב החג סמוך לשעה 19:00, כשאחד התושבים במושב הבחין בתנועה חשודה אצל שכניו. הוא התקשר לסייר הביטחון של המועצה וסיפר לו כי נראה שפורצים נכנסים לבית. האחרון יצא במהירות אל עבר הבית, כשהוא מלווה בשני תושבים נוספים מהמושב.
"התחלנו בנסיעה לכיוון הבית שנפרץ, ובמקביל הבחור שזיהה את הפורצים נשאר איתי על הקו ועדכן שמדובר בקטנוע שבורח לכיוון הכניסה ליישוב ובבחור נוסף שברח רגלית, לכיוון מטע זיתים", סיפר אחד התושבים שהתלוו לסייר.
הסייר הבחין בצעיר הנמלט על הקטנוע והחל לרדוף אחריו. "הקטנוע חלף על פניי ועליו היה רכוב בחור לבוש שחורים, כובע גרב ראשו וקסדות על ידו השמאלית", סיפר לאחר סיום האירוע, "הוא נסע נגד כיוון התנועה, וניהלנו אחריו מרדף, תוך שאנחנו מעדכנים את מוקד המועצה ומקפיצים את קב"ט המועצה ואת כיתת הכוננות של היישוב".
המרדף החל בצומת הרמזורים של תל עדשים, כשהסייר אותת וקרא לנמלט לעצור, ללא הועיל. "סימנתי לו לעצור, אבל לאורך כל הדרך הוא לא התייחס. בשלב מסוים הבחור ביצע פניית פרסה וחזר שוב לצומת, נכנס עם הקטנוע לשטח והתחיל לנסוע", סיפר הסייר.
"בגלל שנסע על שדה מעובד, הוא איבד שליטה על הקטנוע, נפל ורץ לכיוון הכביש", בשלב הזה נתפס החשוד על ידי הסייר, ובאותו רגע הגיעו למקום קב"ט המועצה האזורית ונציגים מתחנות המשטרה עפולה ומגדל העמק.
הצעיר הובא למעצר, שם הסתבר כי הוא נהג כשהוא בפסילת רישיון, ללא קסדה. מהמשטרה נמסר כי כוחות מתחנת עפולה ומתחנת מגדל העמק הוזעקו למקום לאחר שנתפס החשוד.
משהגיעו הצוותים למקום האירוע, הם עצרו את החשוד, עם כלים אשר ככל הנראה היו מיועדים לשמש את החשודים בפריצה. עוד נמסר מהמשטרה כי מעצרו של החשוד הוארך בכמה ימים וכי זהותו של החשוד השני שנמלט רגלית ידועה להם והוא ייעצר בהמשך.
קב"ט המועצה האזורית עמק יזרעאל, משה אלקנה, שיבח את פעילות הסייר, המוקד וצוות הביטחון וסיכם את האירוע: "הייתה פה עבודה יפה ושיתוף פעולה מצוין בין המתמידים, כיתת הכוננות של תל עדשים ומוקד המועצה. כולם יחד הצליחו לסכל את הפריצה וגם לעצור את הנמלט".