מלון פסטורל בכפר בלום נתבע על ידי אורח שהחליק באמבט ושבר את ידו. לטענת התביעה, האמבט בחדר המלון תוכנן באופן לקוי. תושב מרכז הארץ שהתארח במלון פסטורל בכפר בלום תבע את המלון ואת חברת הביטוח כלל, שביטחה אותו. העילה לתביעה היא תאונה שקרתה לתובע לטענתו במהלך שהותו במלון באוגוסט 2011.
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
לפי המתואר בכתב התביעה, שהוגש באמצעות משרד עו"ד פרץ-פרידמן, מיכאלי - התובע הגיע עם משפחתו למלון וביקש לרחוץ את בנו. הוא נכנס עם הבן לחדר האמבטיה, ותוך כדי הרחצה החליק ונפל ארצה, ונפגע בכף ידו השמאלית.
לפי הנטען, התובע הובהל לבית החולים זיו, שם אובחן כי הוא סובל משבר בשורש כף היד. הוא טופל וידו גובסה. את המשך הטיפול קיבל בבית החולים תל השומר, הקרוב למקום מגוריו.
לטענתו בתביעה, כשלושה חודשים לאחר מכן התברר בצילום רנטגן כי השבר לא התאחה היטב, ובעקבות זאת סבל התובע במשך חודש וחצי מנכות זמנית בהיקף של מאה אחוז, שלאחר תקופה של כחצי שנה הצטמצמה לנכות קבועה בהיקף של 14.5 אחוז.
באשר לאופן שבו הנכות משפיעה על אורח חייו של התובע, נכתב בתביעה: "בעקבות אירוע התאונה נפגעו באופן ממשי ומוחלט יכולותיו לקיים אורח חיים יומיומי תקין. התובע, נשוי ואב לילדים, מתקשה ליטול חלק במטלות משק הבית, לרבות הטיפול בילדיו הרכים, עריכת קניות ונשיאתן, יציאה לטיולים עם אשתו וילדיו (מתקשה בנהיגה) וכיו"ב".
עוד נטען כי "בנוסף, ועקב החבלה בידו השמאלית, נשללה מהתובע האפשרות לעבוד ולהשתכר כפי שהיה קודם לתאונה. אין כל ספק כי לתובע נותרה נכות של ממש, אשר פוגעת ביכולתו העתידית לעבוד בכל עבודה שהיא".
התביעה טוענת כי התאונה נגרמה עקב רשלנות של הנהלת בית המלון. סכום התביעה כולל נזק מיוחד, בסך 200 אלף שקל, ונזק כללי שלגביו לא נקבע סכום, והוא כולל הפסדי שכר עתידיים, הפסד פנסיה ותנאים סוציאליים, כאב וסבל ועוד.
תגובת בית המלון פסטורל: "היות והתביעה הוגשה, היא סוב־יודיצה. כנהוג, נושא כזה מטופל על ידי חברת הביטוח של המלון".
מחברת הביטוח כלל נמסר: "התביעה נידונה בבית המשפט ואנו מנועים מלהגיב".