פועל התחשמל במהלך עבודות הבנייה של קניון הראשון בטבריה ביג FASHION DANILOF והובהל לבית החולים פוריה לקבלת טיפול, כשהוא סובל מכוויה קשה באזור הבטן התחתונה. הוא שוחרר למחרת לביתו לאחר שהתברר שהוא לא סובל מפגיעות פנימיות. חברו לעבודה וקרוב משפחתו הצליח להרחיק והציל את חייו.
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
הקניון הראשון נבנה בימים אלה במתחם הסמוך לקבר הרמב"ם ולאזור המסחרי והתעשייתי. הקניון נבנה על שטח של כ-15 דונם והוא יכיל כ-12,000 מ"ר של שטחי מסחר בשתי קומות. עם פתיחתו הוא יהפוך לקניון הראשון בטבריה, בה פועלים מרכזים מסחריים שונים, אבל לא קניון בקנה מידה כזה.
ביום ראשון במהלך העבודות היה שאדי חליל (22) מסכנין בעבודה. "עמדתי על הבמה שעולה על גובה", הוא סיפר השבוע, "החזקתי במוט ארוך מאלומיניום, ורציתי להפוך אותו.
"כשהסתובבתי לא שמתי לב להימצאות כבל חשמל מאחור, המוט נפל והתחשמלתי מהכבל. זה היה כואב מאוד. אני לא זוכר מאז כלום, רק שהתחשמלתי וזה היה כואב. השתחררתי מבית החולים למחרת. אנשים צריכים לשים לב ואחר כך לעבוד. צריך להסתכל מסביב כי זה מסוכן. טוב שזה נגמר ככה".
איהאב חליל בן דודו וחברו לעבודה אשר היה לידו בעת המקרה הציל את חייו: "הוא החזיק מוט ארוך והוא נגע בחוטי החשמל. כשהוא צעק דחפתי אותו שיתרחק מהחשמל, וגם אני קבלתי מכת חשמל. החזקתי אותו עד שירדנו למטה, היינו בגובה של 7 מטר".
ג'מאל זריקי אח במלר"ד שקיבל את הפצוע סיפר: "הוא הגיע עם אמבולנס ממקום העבודה בטבריה, כשהוא סובל מכאבים חזקים מאד וכוויה קשה באזור הבטן התחתונה. החשמל זרם לו בכל חגורת הבטן".
ד"ר אמין שניפי, רופא במלר"ד הוסיף: "מצבו מוגדר יציב. ניתן לראות כוויה ומספר פצעים באזור הבטן ופצעי כוויה בידיים, הוא ספג פגיעה של חשמל במתח מאד גבוה."
חליל הועבר לאחר כמה שעות לאשפוז והשגחה במחלקה פנימית ב'. לדברי ד"ר שניפי בבדיקת סי.טי שבוצעה, התברר שלא נגרם נזק לאיברים הפנימיים. "אין ספק שהיה לו מזל גדול מאד", אמר ד"ר שניפי, "קרוב המשפחה שלו שדחף אותו וניתק אותו מהזרם הציל את חייו".
ד"ר שניפי סיכם: "חשוב מאד להיזהר מכבלים חשמליים ולנהוג בהקפדה לפי כללי הבטיחות. במצב של התחשמלות, צריך להרחיק את המחושמל מהזרם אבל יש לגעת בו רק באמצעות מבודד ולא בידיים חשופות, כדי למנוע התחשמלות של אנשים נוספים."