התקדמות בתוכנית פינוי בינוי בנצרת עילית נרשמה השבוע, בעקבות הודעת משרד השיכון לפיה התוכנית אושרה בוועדה לעניין מתחמי פינוי בינוי. לאישור הוועדה חשיבות רבה והיא זו שקובעת כי הפרויקט ניתן לביצוע במסלול חוק פינוי בינוי במסגרתו ניתנות הטבות שונות ליזמים.
מחכים לכם בעמוד של "ידיעות העמק" בפייסבוק
על פי התוכנית, בראשה עומדת קבוצת יזמים פרטיים בראשות חברת הנדל"ן הגדולה אפסילון השקעות, תהפוך שכונת תירוש משכונה ותיקה ומוזנחת מבחינת תשתיות לשכונה חדשה ומודרנית. "השכונה החדשה תשדרג את התשתיות הקיימות ותשתלב במארג האורבני והפארק הסמוך למתחם", הסבירו בעירייה.
התוכנית כוללת בניית תשעה מגדלים יוקרתיים: ארבעה מגדלים בני 24 קומות וחמישה בני 12 קומות. בעירייה ציינו כי התוכנית מבוססת על פרויקט פינוי בינוי אלא שבניגוד לערים אחרות, בנצרת עילית תתבצע קודם כל בניית המגדלים ורק לאחר מכן פינוי הבניינים הישנים. "המטרה היא שהדיירים בשכונה הישנה לא יצטרכו לעזוב את בתיהם עד לסיום הליך הבנייה".
היזמים הציגו את התוכנית לפיה המבנים הישנים והמוזנחים יוחלפו במבנים חדשים עם קונספט יוקרתי שמשדר רווחה ואיכות חיים. הקמת השכונה, אומרים היזמים, תהפוך את כל האזור למוקד משיכה אטרקטיבי ותעלה לאין ערוך את ערך הדירות.
התוכנית אושרה לפני מספר חודשים פה אחד על ידי מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. "כדי לתת מענה דיור לזוגות צעירים בני העיר וגם למשוך אוכלוסיות איכותיות וחזקות מכל רחבי הארץ, אנחנו חייבים היצע דירות יוקרתי ואיכותי", נאמר בוועדה.
יצוין כי התכנית הוצגה על ידי נציגי החברה בפני חלק מדיירי השכונה הוותיקה וזכתה לתגובות נלהבות. התושבים ביקשו להאיץ בפרויקט שמן הסתם רק ישביח את מחיר הדירה שבה הם מתגוררים.
ראש העירייה שמעון גפסו ציין כי המשך הליך התכנון וביצוע התוכנית יתבצע בליווי ועדת היגוי שתהיה מורכבת מאנשי מקצוע וחברי מועצת עיר: "העיר הופכת לאטרקטיבית ליזמות ולהשקעות".