ארוחת שבת חגיגית שכללה תבשיל עם פטריות הסתיים באשפוזם של שלושה בני משפחה, אב אם ובנם בן ה-17 מאזור העמקים. בבית החולים התברר כי הפטריות בתבשיל היו רעילות.
בני המשפחה קיבלו ביום שבת מספר פטריות מקרוב משפחה שקטף אותן במהלך טיול ביער באזור צפת. המשפחה החליטה לשלב אותן בארוחת הצהריים בתבשיל מיוחד וחגיגי. עם סיום הארוחה בני המשפחה לסבול מתופעות לוואי שכללו טשטוש, הקאות ושלשולים. אב המשפחה הבין כי ככל הנראה הפטריות היו רעילות והחליט להזמין אמבולנס.
השלושה הגיעו לבית חולים 'העמק' בעפולה. ד"ר לי גולדשטיין, פנימאית ופרמקולוגית קלינית, סגנית מנהל מחלקה פנימית ג' סיפרה השבוע כי במקרה של המשפחה היה מזל וההרעלה הסתיימה רק בשלשולים והקאות. סוג הפטריות אינו ידוע למשפחה ולבית החולים, אך ידוע בוודאות כי הן היו רעילות. "יש הרבה פטריות רעילות בארץ, שחלקן גדל בסמיכות לפטריות שאינן רעילות ולכן מי שלא מתמצא יכול להתבלבל ולקטוף את הרעילות".
תופעות ההרעלה מפטריות מגוון ולדברי גולדשטיין עלול להגיע לכדי מוות. גולדשטיין מבהירה כי גם בישול אינו הורס את הרעלנים בפטריות הרעילות ולכן כדאי להימנע מאכילה של פטריות שנקטפות ביער אלא אם כן הקוטפים הם מומחים בנושא ומבינים מה רעיל ומה לא. "עכשיו זו העונה בה גדלים הפטריות ובאזור הגליל והגולן יש פטריות מאוד רעילות שעלולות לגרום למוות, גם פטריות פחות רעילות יכולות לגרום לסיבוכים קשים ולכן יש להיזהר".
גולדשטיין מציינת כי בני המשפחה יצאו מכלל סכנה, אך החליטו פה אחד כי לעולם לא יאכלו שוב פטריות משום סוג שהוא.