משפחת קורנפיין איבדה שני בנים תוך תשע שנים. ערן, הבן הבכור, נהרג בתאונת דרכים במהלך טיול בתאילנד. הבן עודד נהרג במהלך פעילות מבצעית בג'נין. ההורים מנציחים את זכר בניהם בחלוקת מלגות לעידוד לימודי מוסיקה לילדי עמק הירדן.
ערן יצא לטיול בשנת 1993, בגיל 24. בטרם הספיק ליהנות מהטיול לו חיכה כל כך, נפצע באורח קשה בתאונת דרכים והובהל לבית החולים. אמו, ורדה, מיהרה לקחת את המטוס הראשון לתאילנד, אך הגיעה לבית החולים כשערן כבר איבד את הכרתו, ולמחרת הוא נפטר מבלי לשוב להכרה.
הפרידה מערן הייתה קשה. משפחת קורנפיין התקשתה לעכל את מותו של האח הבכור והמיוחד. "ערן שלי היה בחור יפה תואר, בעל חוש הומור, חקיין מעולה", מספרת אמו.
השנים עברו, ונדמה היה שהמשפחה הצליחה להרים את הראש מעל המים. אבל באפריל 2002, דפק בדלת קצין העיר והודיע להם שעודד בנם נהרג במבצע 'חומת מגן', בגיל 20. "היום התחיל בתחושת בטן רעה", נזכרת ורדה. ורדה הבינה מה קרה עוד לפני שהגיע קצין העיר: "ראיתי את אלעד זורק את הטלפון על הרצפה ונופל ארצה. זמן קצר לאחר מכן דוד הבחין בנציגי הצבא של קצין העיר והבין שעולמנו חרב".
"זו עוצמת כאב שלא ניתן לתאר", אמר דוד. עודד היה ילד של אבא, בין השניים הייתה מערכת יחסים מיוחדת שנוצרה עקב החיבור המוסיקלי שלהם. "לעודד היה כישרון יוצא דופן, מיד הבחנתי בכך. מאז ומתמיד הוא היה מנגן על כל דבר, סירים, שולחנות עם סכינים, מזלגות. צפיתי לו גדולות, אפילו לבית הספר הוא היה הולך עם ילקוט ריק ובו שני מקלות תופים".
אהבתו המיוחדת של עודד למוסיקה גרמה להוריו להנציח את זכרו בדרך ייחודית ומקורית למען ילדי עמק הירדן והסביבה. ההורים הקימו את 'קרן קורנפיין' שהפכה בינתיים למסורת בקרב ילדי העמק, שמטרתה כפולה: עידודן של להקות צעירות, וחלוקת מלגות ומענקים ליוצרים מוסיקליים צעירים.
"העיסוק בקרן היצירה למוסיקה מנציח את זכרם של ילדינו בכל ימות השנה ולא רק ביום אחד. בכך אנו מצליחים להמשיך בחיים ולעשות טוב לאנשים נוספים", מספר דוד.
בני הזוג קורנפיין, זוג מיוחד במינו עם תעצומות נפש גדולות ולב רחב לתרום לחברה, שמו להם למטרה לעזור לילדים אחרים מכיסם הפרטי. "אנו ממשיכים למרות כל הקושי עם חיוך גדול. זה לא מובן מאליו, אבל צריך להתרומם ולא לשקוע ביגון", אומרת ורדה.
- הכתבה המלאה בגליון 'ידיעות טבריה'