בית המשפט המחוזי בנצרת גזר השבוע עונשי מאסר ארוכים על ולדיסלב בטנין ופליקס גוטליב, שהואשמו בביצוע רצח כפול בקרית שמונה לפני כשנתיים, יחד עם שותפם לפשע בוריס מנקין, שנדון למאסר עולם לפני כחודשיים.
לפני כשנתיים, ב-3.8.07, רצחו בטנין וגוטליב את אנטולי זיסקין, מכיוון שטענו שפגע בכבוד אישתו של בטנין. לאחר מכן, חנקו והכו למוות בקרשים ואבנים גם את הנער יבגני דיאקוב שהתלווה אליהם וראה את הרצח, מכיוון שחששו שיספר זאת למשטרה.
בית המשפט פסק עונש של 20 שנות מאסר על פליקס גוטליב, ועונש מאסר עולם בתוספת שבע שנים נוספות על ולדיסלב בטנין. בית המשפט בחר להקל בעונשו של בטנין, בשל חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה שהוא סובל מהפרעות נפשיות. עם זאת, קבע בית המשפט, מצבו הנפשי לא היה חמור עד כדי חוסר יכולת להבין את משמעות מעשיו. כמו כן, לחובתו עמדו עבירות קודמות של אלימות, עבירות רכוש, סחיטה ואיומים.
אולם, השופטים בחרו שלא להקל במאום מעונשו של בטנין, שכן: "חייו של אנטולי ניטלו בשל ויכוח של מה בכך. התנצלותו של אנטולי בפני בטנין על הפגיעה שפגע כביכול בכבודה של יבגניה, לא הושיעה לו ולא סיפקה את הנאשמים והם רצחו אותו בצוותא ובדם קר, בצורה אכזרית. בטנין היה הרוח החיה מאחורי הרצח. לגוטליב לא היה מניע עצמאי לרצח אנטולי, וכל מטרתו הייתה לעזור לחברו".
ועוד הוסיפו השופטים: "התנהגותם של הנאשמים הן במהלך ביצוע מעשיהם האלימים והאכזריים שגרמו לרציחתם של אנטולי ויבגני, וקור הרוח שלהם לאחר מעשי הרצח, מלמדים על אלימותם חסרת הגבולות ועל מסוכנותם הרבה לכלל הציבור. בהתנהגותם רמסו הנאשמים עד עפר את הערך של קדושת חיי אדם".