לפני כעשרה חודשים עברה ס' ובני משפחתה להתגורר באחת השכונות בטבריה, אלא שהיא לא ידעה כי המגורים שם יהפכו לסיוט מתמשך. בסוף השבוע שעבר נכנסו חמישה גברים לביתה, והכו אותה קשות תוך שהם כופתים את בנה, שנקשר לפרשת האלימות נגד הערבי בטיילת בעיר, ומאז נמצא במעצר בית.
האם ובנה חושדים בדיירי הבניין וטוענים כי לא פעם איימו הדיירים. "הם אמרו 'עד שלא תעזבי את הבניין נמשיך לעשות לך צרות'", אמרה האם. בעקבות המקרה עצרה המשטרה שני חשודים שוחררה אותם לאחר חקירה. בנוסף, סובלת האם מפחדים שתוקפים אותה והיא תחת השפעת כדורי שינה.
ביום שישי בבוקר בעלה של ס' ושני ילדיה נסעו לביקור משפחתי מחוץ לעיר עד למוצאי השבת. האם נשארה בבית עם בנה משום שרצתה להשגיח עליו בגלל מעצר הבית. בשעה 18:00 בערב נשמע לפתע פיצוץ גדול בתוך הבית, כאשר אבטיח נזרק אל עבר דירתה ונפל במרכז הסלון. רצפת הבית הוכתמה באדום, הרהיטים התלכלכו וחתיכות האבטיח התפזרו בכל רחבי הבית.
המומה ומופתעת יצאה ס' אל החלון וראתה את דיירי הבניין למטה. "הבחנתי בכמה דיירים שיושבים למטה ושאלתי אותם מי עשה זאת? הם ענו שהם לא יודעים ולא שמעו שום דבר, ושאני סתם ממציאה".
בלית ברירה, כדי לא להקים מהומות סגרה ס' את התריסים וניקתה את ביתה, בתקווה שהשקט יחזור. "הם ידעו שבעלי לא נמצא בבית, ואני נמצאת רק עם הבן שלי שלא יכול לצאת החוצה כי יפר את מעצר הבית, לכן ניצלו את ההזדמנות לעשות לי חגיגה".
סימני האלימות על זרועה האם (צילום: יורם כהן)
השיא של סוף השבוע הנורא התרחש שעות ספורות לפני מוצאי השבת. בשעות הערב, כשס' ובנה שהו בחדריהם, הם הבחינו כי מתג החשמל המרכזי של הבית קפץ. כתוצאה מכך האורות ומכשירי החשמל בבית כבו. ס' פתחה את דלת ביתה ויצאה אל כיוון ארון החשמל שנמצא בחדר המדרגות כדי להרים את מתג החשמל. לפתע בחושך מוחלט חמישה גברים זינקו מחדר המדרגות ופלשו לביתה.
"בחור גדול ורחב כתפיים נתן לי מכה בבטן התחתונה והפיל אותי ארצה", שחזרה השבוע ס' את הסיוט שעברה, "לאחר מכן הוא סחב אותי לחדר השינה, זרק אותי למיטה הזוגית, עלה עליי והחל לשרוט אותי, תוך שהוא כופת את ידיי בכוח שלא אשתחרר".
מעבר לחדר השינה בו נאבקה ס' בתוקף, היא הבחינה כי ארבעה גברים נוספים תופסים את בנה בכוח כדי שלא ישתחרר ויעזור לאמו להימלט מידם. "אי אפשר לתאר את המחזה הנורא שילד בן 16 שומע את אימו נאבקת בצעקות בחדר השינה עם גבר זר, והוא נמצא בחדר הסמוך, רוצה לעזור לה, אבל לא יכול. אני יודעת שהוא נקרע מבפנים. חוסר האונים הזה התיש אותו".
מפקד תחנת המשטרה, סנ"צ אפי פרטוק, מסר: "בעקבות האירוע עוכבו שני חשודים לחקירה. השניים נחקרו באזהרה ושוחררו בערבות. התיק נמצא בחקירה ובסיום הטיפול יוגש כתב אישום. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר בסכסוך שכנים".
הכתבה המלאה מתפרסמת בגיליון החג של 'ידיעות טבריה'