במפגש תושבים שקיים בשבוע שעבר הצהיר ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר, כי יעשה הכול כדי לקדם את הוצאתו של מפעל עוף העמק מהיישוב. המפעל הנמצא ממש בלב בתי היישובים פוגם באיכות הסביבה וגורם לריחות חזקים וצחנה. התושבים מתלוננים כבר שנים, ואולם כעת בעקבות המשבר אליו נקלע המפעל והחלפת הבעלים, הבטיח בין אליעזר כי המפעל יפעל מחוץ לרמת ישי.
מפגש התושבים התקיים במשך שלוש שעות ונתן במה וביטוי לטענות התושבים. תחילה סקר ראש המועצה בפני התושבים מה עשה בחודשים האחרונים מאז נכנס לתפקיד, ובהמשך שטחו התושבים את טענותיהם. התושבים התלוננו על ניקיון בתוך היישוב, בעיקר בשכונות בהן יש עצי פיקוס. כמו כן, התלוננו על תוכנית פינוי גזם וטענו כי אינה יעילה. ראש המועצה הודה כי שגה בתוכנית הגזם והבטיח לשקוד על תוכנית חלופית במסגרתה יגדיל את תדירות פינוי הגזם.
עוד התלוננו התושבים על העובדה, כי אין צהרונים בגני הילדים של המועצה. בן אליעזר הבטיח לבדוק את הנושא מול משרד החינוך ואת האפשרות להחיל את פרויקט אופק חדש בגנים של המועצה.
אבל יותר מכל, מה שמטריד את התושבים היא סוגיית מיקומו של מפעל עוף העמק. החשש העיקרי של התושבים הוא ממיכל האמוניה הסמוך. "אעשה הכול על מנת להוציא את מפעל עוף העמק מרמת ישי, בכוונתי לבצע זאת וזו הצהרתי בעניין", אמר בן אליעזר לתושבים, "טרם התבצעה החתימה עם הבעלים ועל כן לא נפגשנו באופן רשמי. צפויה להיות לנו התדיינות באשר להוצאתו של המפעל מהיישוב".
ראש המועצה ציין, כי "נכון לימים אלו ישנם צווי הריסה לחלק מהמבנים. יתרה מכך, רישיונות להפעילו הם צריכים מהמועצה, ואנחנו נדרוש את הוצאותיו".
לדברי בן אליעזר מפעל עוף העמק חייב למועצה 1.3 מיליון שקל. "יש לנו מחויבות לתושבים באשר לקופת המועצה", אמר בן אליעזר, "ברגע שתחל בנייה על שטח המפעל, תהנה קופת המועצה מתשלומי היטלי הבנייה".
לשאלה האם בכוונתו למנוע מהמפעל לחזור לפעילות, השיב בן אליעזר: "ברגע שיהיה עם מי לדבר נשמח לשוחח ולדבר על כל המשתמע מכך. אני לא יכול להצביע על מועד מסוים שבו המפעל ייצא מהיישוב. כל הנושאים הללו ראויים להיסגר אך ורק מול הבעלים החדש ברגע שיהיה".