חובש שני כובעים: כחלק מהמחויבות שבוחר ראש עיריית נצרת עילית, שמען גפסו, לשדר, הוא בחר להצטרף לפקחי העירייה במשמרת של מוצאי שבת כדי להגביר את תחושת הביטחון האישית של התושבים. אלא שגפסו לא תיאר לעצמו שהסיור הלילי יהיה מעניין כל כך, וכבר באותו הלילה הוא מצא עצמו רודף אחר שני צעירים בני 20 החשודים שהטרידו מינית צעירות מהעיר.
כאמור, האירוע התרחש במוצאי שבת האחרונה סמוך לחצות, כאשר גפסו הצטרף לסיור לילי של הפיקוח העירוני. ראש העירייה בילה עם הפקחים את כל משמרת הלילה שלהם, תוך שהוא רושם דוחות ועורך חיפושים ברכבים חשודים.
במהלך הפטרולים ברחבי העיר הבחינו עובדי העירייה ברכב חשוד."כשהגענו לרחוב חרוד 9 הפקחים ירדו מהרכב כדי לעשות חיפוש ברכב חשוד .ראש העיר ניצל את הזמן ויצא לסיור רגלי בשכונה". שיחזר מנהל אגף הפיקוח, יהודה בן חמו.
בזווית עין גפסו הבחין ברכב מסוג מזדה בצבע אפור וממנו בוקעים קולות גבר. הוא התקרב וראה שני גברים ברכב צועקים לעבר נערות שישבו על ספסל סמוך, וקוראים לעברן מילות גנאי והערות מיניות במטרה לפגוע.
ראש העירייה לא חשב פעמיים, הוא צעד במהירות לעבר הרכב אך החשודים הבחינו בו ומיהרו להימלט. "הם נכנסו לרכב אבל הספקתי לרשום את מספר הרכב ורצתי לג'יפ הפיקוח", שיחזר גפסו.
גפסו והפקחים פתחו במרדף אחרי הפרחחים, אך האחרונים צפצפו על חוקי התנועה ובנסיעה מהירה נעלמו כאילו לא היו. "המשכנו לנסוע כחוק אבל הודענו על האירוע למשטרה ולכל רכבי הפיקוח", אמר ראש העירייה, "ביקשנו לחסום את כל הכניסות לעיר ונתנו תיאור מדויק של החשודים כולל צבע הרכב ומספר לוחית רישוי".
גפסו, לשעבר לוחם בצנחנים, האיץ להמשיך בחיפושים וכעבור שלוש שעות, לקראת השעה 04:00 לפנות בוקר, נתפסו החשודים והובאו לתחנת המשטרה.
מבדיקה שערכו כוחות המשטרה נמצא ברכב של החשודים מספר גדול של בקבוקי שתייה חריפה וגם פגיון. "מדובר בצעירים המתגוררים מחוץ לנצרת עילית שבאו במטרה להציק ולעשות בלגן בעיר. אני שמח שעזרנו לתפוס אותם ומודה למשטרה על העבודה הטובה והמהירה", סיכם ראש העירייה.