בעיית אי תשלום המשכורות של עובדי עיריית בית שאן שוב בכותרות. אחרי 17 ימים של מאבק עיקש מול משרדי הממשלה בירושלים, השבתה כללית של מערכת החינוך בעיר, פניה אישית לראש הממשלה שיעזור, נראה כי האיום שוב חוזר, זאת לאחר שעובדי העירייה לא קיבלו את משכורות חודש מרץ.
נושא אי תשלום המשכורות לעובדי העירייה הפך לסאגה עצובה בקרבם. כזכור, כזכור, העובדים יצאו למאבק כנגד החלטת העירייה שלא לשלם את משכורתם בחודשים האחרונים, וכחלק מכך עלו לירושלים והקימו אוהל מחאה מול משרדי הממשלה. כמו כן, התנהל משא ומתן בין ראש העירייה ,זק'י לוי, לבין משרד האוצר שבסופו סוכם כי האוצר יקצה סכום של תשעה מיליון שקל במטרה לשלם את משכורות העובדים, ואף הורה להתחיל בתוכנית הבראה שתחלץ את עיריית בית שאן מהבוץ העמוק שאליו נקלעה.
הודות לסיוע הכספי של משרד האוצר, עובדי עיריית בית שאן נשמו לרווחה במעט רגע לפני חג הפסח וקיבלו את המשכורות של חודשי דצמבר, ינואר ופברואר. אולם אחרי שנראה כי העירייה מתחילה להראות סימני התאוששות אודות לעזרה מהאוצר, החלום התפוצץ והאיום שב ובגדול. כאמור, העובדים לא זכו לקבל את משכורות חודש מרץ, אותה היו אמורים לקבל לפני כ-20 ימים. וכמו בעבר, גם הפעם לא ידוע מתי יקבלו את משכורתם ומה יעלם בגורלם.
עובדי העירייה כועסים על הנעשה ומביעים חשש שמא הבעיה תצוץ שוב ולאורך זמן, ולא יהיה להם לאן לפנות. "בשיא התמימות חשבנו כי הבעיה מאחורינו", אמר עובד עירייה ותיק בייאוש. "עוד לא הספקנו להתאושש מהמאבק ושוב זה חוזר ובגדול".
יו"ר העובדים, הרצל בן סבו, אמר בתגובה כי "הוקם צוות מקצועי שייבחן את כל המתרחש בנושא הגירעון של קופת העירייה, בו נוכחים נציגים ממשדר האוצר וממשרד הפנים. כעת נעשים מאמצים גדולים לפתור את הבעיה ובשבוע הבא אנחנו מקווים כי נקבל את המשכורות. אם לא כך יהיה, ועד העובדים יתכנס וייבחן צעדים כנגד הבעיה. כרגע הכול פתוח".
מעיריית בית שאן נמסר בתגובה כי "טרם נתקבלו המשכורות, ראש העירייה עושה מאמצים גדולים כדי לשלם את משכורות העובדים בתחילת השבוע הבא".