מועצת התלמידים בבית הספר 'אורט אלון' בעפולה מתכוונת ליזום בקרוב שיחה עם מנהלת בית הספר בנושא קוד הלבוש בימי הקיץ החמים. יש לציין כי 'מחאת המכנסונים' שהתחוללה בשבועיים האחרונים בערים רבות ברחבי הארץ ועוררה הדים רבים לא הגיעה לבתי הספר בעפולה, שדאגו לסגור את הנושא בצורה שקטה. אירועים אחדים שבהם הגיעו תלמידות לבית הספר במכנסיים קצרים עקב החום הכבד, הסתיימו בלא יותר משיחה עם המנהלת. עם זאת, מועצת התלמידים מתכוונת לדון בנושא, כדי שכל הצדדים ייצאו מרוצים.
מחאת המכנסונים בקרית מוצקין מחאת המכנסונים בקרית מוצקין
מחאת המכנסונים בקרית מוצקין
( צילום: גיה אלקובי)

"היו תלמידות שהגיעו עם מכנסיים קצרים אבל לא במטרה למחות אלא באמת כי חם להן", אומר יו"ר מועצת התלמידים עומר שחר, "צריך להדגיש שהן באו בלבוש שמכבד אותן ואת בית הספר. ממה שאני יודע, בבית הספר שלי לא קרו מקרים של החזרה הביתה ובמקרה הכי גרוע היתה שיחה עם המנהלת שהסתיימה בטוב. המחאה לא הגיעה אלינו כי כל העוסקים במלאכה, המורים, התלמידים והמנהלים, היו גמישים בנושא. התלמידות הקפידו על לבוש הולם ולכן המנהלים לא נתפסו על 'קטנות' וככה בעצם נמנעה ההתפשטות של המחאה גם בעפולה".
מהו הלך הרוח בקרב תלמידות בתי הספר בעפולה בנושא?
"יצא לי לדבר עם תלמידים ובעיקר עם תלמידות שמאוד חשוב להן שיאפשרו להן להגיע בלבוש מתאים יותר לתקופת הקיץ, אבל יחד עם זאת הן מבינות שהן נמצאות בבית הספר וצריך לשמור על כבוד
המקום".
על הפגישה המתוכננת עם מנהלת בית הספר אומר שחר: "דנו על זה לא מעט במועצת התלמידים והחלטנו לא להגיע בגישה מתלהמת אלא לדאוג לאינטרסים של שני הצדדים. כרגע לא נתקלנו במצב שלא הכניסו תלמיד או תלמידה בגלל הלבוש. אם זה יקרה, גם מועצת התלמידים וגם מועצת הנוער יפעלו בנושא למען התלמידים, אבל שוב, כל זמן שזה נעשה תוך כדי שמירה וכבוד הדדי בין כל הגורמים".
עומר שחרעומר שחר
יו"ר מועצת התלמידים עומר שחר
(צילום: פרטי)
אתה חושב ש'מחאת המכנסונים' שמתנהלת ברחבי הארץ היא מוצדקת?
"לדעתי המחאה מוצדקת, כי אני חושב שהגיע הזמן לשנות את קוד הלבוש בבתי הספר ולתת אפשרות לשוויון מגדרי בין בנים ובנות בנושא הלבוש; אבל יחד עם זאת התלמידים והתלמידות צריכים לזכור שהם נמצאים במוסד חינוכי ולכבד את עצמם ואת המקום. אני מקווה שאם אכן נצליח לשנות את קוד הלבוש התלמידים לא ישתמשו במצב כדי לעורר פרובוקציות וישמרו על הכללים".רוני שחר