עיריית עפולה ומחוז צפון של משרד החינוך הגיעו להחלטה משותפת, שככל הנראה מביאה לסופו של המשבר עם בית ספר 'נופים'. כידוע, לאור מספר המועט של התלמידים שנרשמו לבית ספר 'נופים' לשנת הלימודים תשפ"א שקלו בעירייה למציאת פתרון. אחת ההצעות היתה לחלק את מבנה בית ספר נופים לשתיים ולהעביר אליו את תלמידי בית ספר מעלות ניסים. הצעה זו נפסלה על ידי הורי תלמידי נופים.
בית ספר נופיםבית ספר נופים
בית ספר נופים
(צילום: שרון צור)
לאחר חשיבה משותפה הגיעו העירייה ומשרד החינוך כאמור להחלטה. "מתוך הבנת הצורך, הוחלט על ידי הרשות בתיאום עם משרד החינוך, כי ביה"ס נופים יעבור עם סמל המוסד שלו למבנה של בי"ס אלומות ושני המוסדות, נופים ואלומות, יפעלו כשני בתי ספר נפרדים", נמסר בהודעה משותפת לעיריית עפולה ולמשרד החינוך, "מבנה בי"ס ׳מעלות ניסים׳ הישן, שאינו יכול לעמוד על תילו מסיבות בטיחותיות, יהרס ובמקומו יבנו שני בתי ספר, האחד לחינוך מיוחד והשני לילדי תקשורת".
ראש העיר אבי אלקבץ עם מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון ראש העיר אבי אלקבץ עם מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון
ראש העיר אבי אלקבץ עם מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון
(צילום: דוברות עיריית עפולה)
עוד נמסר בהודעה המשותפת כי ילדי בי"ס מעלות ניסים יעברו למבנה של ביה"ס נופים וילמדו בו החל משנת הלימודים הקרובה. "עיריית עפולה ומחוז צפון רואים חשיבות רבה בקידום המהלך, ומתן מענה הולם גם לתלמידי החינוך המיוחד, ומודים לכל העוסקים במלאכת החינוך והצבתה בראש סדר העדיפויות", נכתב בהודעה.