מערכות סולאריות צפות נפרסו בשני מאגרי המים של מושב כפר יהושע בעמק יזרעאל. שני המאגרים יחד יספקו 1.6 מגה־ואט, כך שמעתה שימושם יהיה כפול – גם ייצרו חשמל נקי וגם ימשיכו בייעודם המקורי, שהוא אגירת מי גשם ושטפונות להשקיית גידולי שדה. פרויקט זה הוא מנוף כלכלי חשוב לכפר יהושע וגם אמצעי להפקת אנרגיה מתחדשת.
שי יזרעאלי (משמאל) ועמי עמיצור. אנרגיה מתחדשת  שי יזרעאלי (משמאל) ועמי עמיצור. אנרגיה מתחדשת
סגן ראש המועצה שי יזרעאלי (משמאל) ועמי עמיצור מכפר יהושע. אנרגיה מתחדשת
(צילום: שרון צור)
המיזם הייחודי בעמק יזרעאל נולד ביוזמת האגודה החקלאית בכפר יהושע והעומד בראשה, היו"ר עמי עמיצור, ובעידוד ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אייל בצר וסגנו שי יזרעאלי, שמשמש גם כיו"ר ועדת המשנה של הוועדה לתכנון ובנייה 'היזרעאלים'. את הפרויקט בכפר יהושע ביצעה חברת 'נופר אנרגיה'.
אנרגיה נקייהאנרגיה נקייה
אנרגיה נקייה
(צילום: שרון צור)
"מדובר בפרויקט גדול ומיוחד שאני וראש המועצה אייל בצר דוחפים בכל הכוח", אומר יזרעאלי, "המדינה מעודדת את הניצול של השטחים הפתוחים וכמובן ייצור אנרגיה נקייה. אלה ערכים שהמועצה מאמינה בהם ומקדמת אותם. בפרויקט כזה הרווח הוא כפול, גם מאגר מים וגם שטח שמייצר אנרגיה".
המוצה מקדמת פרויקטים כאלההמוצה מקדמת פרויקטים כאלה
המועצה מקדמת פרויקטים כאלה
(צילום: שרון צור)
החשמל שיופק בפרויקט הזה ישמש את האגודה החקלאית של כפר יהושע. יזרעאלי הוסיף כי כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה הוא מבטיח, יחד עם המהנדסת של הוועדה אורית כהן, מסלול ירוק לכל מי שיקדם פרויקטים לייצור אנרגיה נקייה באמצעות פאנלים סולאריים. "אנחנו בהחלט מעודדים את תושבי העמק לנצל את המשאב הזה", מסכם יזרעאלי.