המועצה האזורית עמק יזרעאל שמה לה ליעד לשפר את הזמינות וההיקף של שירות התחבורה הציבורית, זאת, כהשלמה לקווים החדשים שהוקצו ממשרד התחבורה. ראשית, בוצעה עבודת לימוד מקיפה ויסודית בנושא הפעלת שירותי תחבורה גמישים במרחב Demand Responsive Transport, בשיתוף חברת GET (חברת שיתוף נסיעות גלובלית).
מהמועצה נמסר כי מדובר במיזם בו ניתן להזמין שירות נסיעות באמצעות אפליקציה, כשהעלות ממומנת על ידי הנוסעים. גובש מודל מצומצם שמתאים להיקפי השימוש הצפויים במרחב אשכולות היישובים- המזרחי והצפוני. באשכול הצפוני, הקו מתחיל בהושעיה, המשיך לחנתון והגיע דרך צומת המוביל לרמת ישי. פיילוט השירות ייערך בחודשיים הקרובים.
השקת הקו היזרעאליהשקת הקו היזרעאלי
השקת הקו היזרעאלי
(צילום: שאול רחמים)
דקלה יוחאי רוטמן, מנהלת האשכול הצפוני במועצה אמרה: "קו יזרעאלי והשינויים העתידיים הצפויים בתחבורה הציבורית הם תוצר של שיתוף פעולה נפלא בין צוות פעילי תחבורה המורכב מנציגי התושבים, בעלי התפקידים ביישובים, המועצה וכלל התושבים".
מיכל ניר ארבץ, מנהלת האשכול המזרחי במועצה הוסיפה: "השקת הקו היא חגיגת העבודה המשותפת אשר הובילה להישגים משמעותיים לרווחת התושבים".
אבי סמוביץ, סגן ראש המועצה: "אחרי פעילות מאומצת של מיפוי הצרכים וחשיבה מחוץ לקופסה על מתן מענה אפשרי, ייצרנו את הפלטפורמה המשותפת עם חברת GET. כאן התושבים יוכלו לקבל מענה אופטימלי לצרכים שלהם כאשר האפליקציה יודעת לסנכרן נתונים ולייעל את פעילותה ועושה זאת אונליין. פלטפורמה זו תשמש אותנו לפעילויות נוספות במרחב המועצתי".
אייל בצר, ראש המועצה סיכם: "זהו שירות משלים ומשמעותי לאפשרויות התחבורה ביישובי האשכולות המזרחי והצפוני. הקו יזרעאלי ייתן מענה לבעיות שעלו מהתושבים וכעת כל שנותר לעשות, הוא להוריד את האפליקציה ולהתחיל להשתמש בשירות. המשך קיומו מותנה בכמות המשתמשים בו".
מהמועצה נמסר כי כל הפרטים על המסלולים מופיעים בהרחבה באתר המועצה האזורית עמק יזרעאל. הצלחת הפיילוט תלויה בכמות הזמנות הנסיעות ובמספר המשתתפים. כדי להצטרף לשירות - יש להירשם מראש. השימוש פשוט מאוד באמצעות הזמנה באפליקציה המונגשת גם לבעלי מוגבלויות.
עוד נמסר מהמועצה על העלויות: חודש מרץ מסובסד על ידי המועצה ועל כן, עלות השירות היא 1 שקל לצורך רישום בלבד; מחודש אפריל העלות היא 100 שקל לחודש תמורת מנוי 'חופשי- חודשי'.