אזהרה לצעירי עפולה: כחודשיים לאחר פתיחת מבצע החיסונים מתבהרים שיעורי ההצלחה המדהימים של החיסון לצד עוצמת הפגיעה של הנגיף בקרב צעירים שחלקם עדיין לא התחסנו.
1 צפייה בגלריה
מחלקת קורונה בבית חולים העמק
מחלקת קורונה בבית חולים העמק
מחלקת קורונה בבית חולים העמק
(צילום: המרכז הרפואי העמק)
כידוע, נגיף הקורונה שפרץ לפני כשנה, גבה את חייהם של 45 מתושבי עפולה, רובם קשישים, ומאז החל מבצע החיסון הארצי ירד מספר המאומתים הקשישים משמעותית וזאת בניגוד לנתוני משרד הבריאות, לפיהם נרשמה עלייה של יותר כ-250 אחוזים במספר החולים במצב קשה וקריטי בבתי החולים מתחת לגיל 40.
עלייה חדה נרשמה גם בעפולה כאשר נכון להיום (שני) מצביעים הנתונים על למעלה מ-200 מאומתים בעיר, מתוכם כ-90 מאומתים בגילאי 0-17 שרובם כאמור לא יכולים להתחסן, כ-70 מאומתים מגיל 18-30, כ-50 מאומתים בגילאים 31-49 ורק כ-40 מאומתים מעל גיל 50, שכבת האוכלוסייה שהתחסנה באחוזים הכי גבוהים.
מהעירייה נמסר כי הנתונים הללו מלמדים ללא ספק על שיעורי הצלחה גבוהים של החיסון בקרב אוכלוסיית הוותיקים בעפולה שרובה התחסנה ומנגד עלייה חדה בקרב המאומתים הצעירים, חלקם מאושפזים במצב קשה, שרבים מהם עדיין לא התחסנו בגלל האיסור להתחסן מתחת לגיל 16 ואילו היתר עדיין לא עשו זאת בגלל סיבות כאלה ואחרות.
נתון נוסף שעסקו בו רבות באגף הקורונה של עיריית עפולה הוא התחלואה שטיפסה בקרב קבילת ביתא ישראל בעפולה עילית. כדי להוריד את התחלואה פתחה העירייה בשיתוף פיקוד העורף מתחם בדיקות "ווק אין" שם נבדקו עשרות מבני הקהילה. בעירייה קראו למשפחות המאומתים לשמור על בידוד נכון כדי לקטוע את השרשרת הדבקה וליתר בני הקהילה והציבור בכלל לצאת ולהתחסן בהקדם במתחמי קופות החולים.