צבעי התכלת הכהה והלבן שמעטרים את דגל ישראל מהווים סמל ללאום היהודי במשך דורות, עוד טרם קום המדינה. הם מאפיינים את סמלי התנועה הציוניות, הישוב העברי המתחדש וכמובן את מדינת ישראל והעם היושב בציון. השילוב בין השניים הוא לא פחות מגאוני - כל אחד מהם חזק ודומיננטי בפני עצמו וכשמשלבים אותם יחד הם מצליחים ליצור תחושה של רעננות ורוגע, כך שלא בכדי הם מככבים גם במרחב הביתי.
 Designers Guild 2019, להשיג בעילית הלבשה לבית. צילום: טרישיה גילד  Designers Guild 2019, להשיג בעילית הלבשה לבית. צילום: טרישיה גילד
Designers Guild 2019, להשיג בעילית הלבשה לבית. צילום: טרישיה גילד
( Designers Guild 2019, להשיג בעילית הלבשה לבית. צילום: טרישיה גילד )
פריטים בכחול ולבן מרמזים על אהבת המולדת, אבל לא רק. השילוב בין הכחול והלבן הוא בהחלט לא המצאה ישראלית, פלטת הצבעים הזו הופיעה במאה התשיעית בכלי הקדרות הסינית ומשם המשיכה להיות פופלארית בכל רחבי העולם בשעה שהכחול מסמל את הרוגע והלבן את הנקיון – יחדיו הם יוצרים פשטות קלילה בכלל חלל.
עילית הלבשה לבית, Lennox. צילום: ג'אב סטודיו.עילית הלבשה לבית, Lennox. צילום: ג'אב סטודיו.
עילית הלבשה לבית, Lennox. צילום: ג'אב סטודיו.
(עילית הלבשה לבית, Lennox. צילום: ג'אב סטודיו.)
לכתבת סטייל בלבדלכתבת סטייל בלבד
לכתבת סטייל בלבד
(לכתבת סטייל בלבד)
"לאורך ההיסטוריה נתפס הכחול כמלכותי, בעיקר לאור הקושי בהפקת הפיגמנט שנחשב במשך מאות שנים לנדיר. שילובים של כחול עמוק ללבן טהור נתפסו ככאלה המשלבים בין סמכותיות לאיפוק. כיום, לשני הצבעים תתי גוונים וטונים רבים כך שלצד תצורתם הראשונית אפשר ליצור שלל שילובים ואפקטים במרחב", מסבירה מעצבת הפנים מיטל צימבר. "לאורך שנים, ובמרבית הבתים בישראל, הלבן הטבעי היווה את הגוון הטבעי של המעטפת בדגש על הקירות בעוד שהיום מחליפים אותו גוונים עמוקים יותר: עם נגיעות שמנת, מוקה, אפור ואבן שמשתלבים נפלא עם גוונים כמו כחול רויאל, או גווני כחול מעושנים".
לכתבת סטייל בלבדלכתבת סטייל בלבד
לכתבת סטייל בלבד
(לכתבת סטייל בלבד)
blinds-us וילונות מודפסים. יח"צblinds-us וילונות מודפסים. יח"צ
blinds-us וילונות מודפסים. יח"צ
(blinds-us וילונות מודפסים. יח"צ)
את השילוב בין כחול ולבן מומלץ לעשות בצורה מושכלת, בהשראת המראה ים תיכוני, שהרי צבע הדגל כמו צבע הים. מומלץ לבחור בסקאלת צבעים הנעה בין כחולים בהירים, עמוקים וטורקיז לצד שמנת, חום אדמה או לנועזים חרדל. גם בחירת החומרים צריכה להיעשות מתוך תכנון ותבונה, בין אם בוחרים בחומרים טבעיים כמו עץ הצבוע בלבן או עץ בצורתו הטבעית לצד זכוכית המשדרת קלילות ויוצרת תחושה של מרחב בבית.
יצירות one of a kind - גלריית 1of135 אמנית תמר ברניצקי. יח"ציצירות one of a kind - גלריית 1of135 אמנית תמר ברניצקי. יח"צ
יצירות one of a kind - גלריית 1of135 אמנית תמר ברניצקי. יח"צ
(יצירות one of a kind - גלריית 1of135 אמנית תמר ברניצקי. יח"צ)
אלוני, עיצוב בכחול ולבן. יח"צ חו"לאלוני, עיצוב בכחול ולבן. יח"צ חו"ל
אלוני, עיצוב בכחול ולבן. יח"צ חו"ל
(אלוני, עיצוב בכחול ולבן. יח"צ חו"ל)
על אף העובדה שבשנים האחרונות סצנת עיצוב הבית מאופיינת בשלל צבעים נועזים, הכחול מוסיף לשמור על מעמדו. במיוחד בישראל החמה ושטופת השמש בה הנטייה הטבעית היא ליצור עיצובים קלילים וקרירים.
לכתבת סטייל בלבדלכתבת סטייל בלבד
לכתבת סטייל בלבד
(לכתבת סטייל בלבד)
כרית Badim TLV, צילום: טל רביב. קמחי תאורה, יח"צ. כרית Badim TLV, צילום: טל רביב. קמחי תאורה, יח"צ.
כרית Badim TLV, צילום: טל רביב. קמחי תאורה, יח"צ.
(כרית Badim TLV, צילום: טל רביב. קמחי תאורה, יח"צ. )