כתב: יניב משיח.
השנה נקבל את העונה החמה עם מראה איפור קיץ שכולו שיר הלל ללוק הטבעי, הנקי והרענן. חברות האיפור מביאות לקדמת הבמה את צבעי הניוד, הוורוד, הפודרה ומניפת גוני הפסטל הרכים. בעוד הפנים יאופרו במראה טבעי ומט, העיניים יובלטו בסיועם של מסקרה ואייליינר, שיוצרים מראה ריסים מודגש.
גל גדות לרבלון, קיץ 2018. יח"צגל גדות לרבלון, קיץ 2018. יח"צ
גל גדות לרבלון, קיץ 2018. יח"צ
(גל גדות לרבלון, קיץ 2018. יח"צ)
הצלליות שיככבו העונה יהיו בגוונים חמים של חום, אבן, אפור וקרם או בגוונים מעושנים של כחול ואפור. את השפתיים נאפר בגוונים רכים של ורוד עתיק, ניוד ואדום חושני, ולהשלמת המראה נשתמש בגלוס שקוף, ליצירת מראה זוהר.
לייף סטייל בלבדלייף סטייל בלבד
לייף סטייל בלבד
(לייף סטייל בלבד)
כדי ליצור מראה טבעי, נקי ולא מיוזע, חשוב להשתמש במוצרי איפור עמידים. "נוסחאות האיפור העמיד היו בעבר מייבשות או כבדות על העור, אך הפכו במרוצת השנים לבעלי מרקם עשיר ברכיבי לחות, ויטמינים ומינרלים", אומר המאפר ירין שחף. "חברות הקוסמטיקה הבינלאומיות הבינו את הפוטנציאל הגלום במוצרים עמידים שילוו את ה'וונדר וומן' העכשווית מהבוקר ועד הערב, והשקיעו הון עתק בשכלול הנוסחאות המוצעות".
לדברי שחף, מוצרי איפור עמידים ואיכותיים אינם בהכרח יקרים יותר, והחברות השונות מציעות מוצרים שעושים את העבודה. אך למרות הרצון הטוב של חברות הקוסמטיקה, איפור עמיד יהיה תמיד בעל תחושה מעט יבשה יותר, גם אם מוסיפים לו לחות.
לייף סטייל בלבדלייף סטייל בלבד
לייף סטייל בלבד
(לייף סטייל בלבד)
"יש לקחת בחשבון כי הנוסחאות העמידות יהיו גם אגרסיביות וחזקות יותר, ולכן לא תמיד יתאימו לעור רגיש או למרכיבות עדשות מגע, במיוחד כשמדובר במסקרות ובמוצרים עמידים למים באיפור עיניים", מוסיף שחף, ומנדב טיפים חשובים לקיץ: "דאגי לערכת הישרדות בתיק - דפי פודרה סופחי שומן, ספריי מקבע איפור להתרעננות באמצע היום, פודרה שקופה ושפתון לטאץ' של צבע עמיד. תוכלי לשפר עמידות של כל מוצר איפור בעזרת שימוש במברשות ובמכחולים מקצועיים. הטכניקה עושה את העבודה ומקבעת את הפיגמנט בעור".
שגרה קיצית
הקיץ הישראלי מתאפיין בטמפרטורות גבוהות ובלחות כבדה, ושגרת הטיפוח הופכת להיות שונה מזו שהכרנו בחורף.
"קרני השמש בישראל גורמות לירידה בלחות העור ולהפיכת העור לפגיע יותר בקיץ, ולכן נדרשת תשומת לב מיוחדת לעור הפנים בעונה החמה", אומרת חנית נצר, מנהלת ההדרכה של מותג הטיפוח Kiehl's.
לדבריה, רובנו טועים לחשוב שזיעה מספקת לנו את הלחות הנדרשת. "זאת טעות גדולה, משום שהזעה מוגברת ודביקה לוכדת לכלוך ואבק מהאוויר, פוגמת בנשימת העור ומובילה לגירוי ולאדמומית", היא מסבירה. "לכן, חשוב להקפיד לשטוף את עור הפנים אפילו יותר מפעמיים ביום".
לדברי נצר, חשוב לספק לעור הפנים את הלחות הנדרשת על ידי סבונים, מסכות לחות מרעננות ותכשירי טיפוח במרקם קליל ומרענן.
לייף סטייל בלבדלייף סטייל בלבד
לייף סטייל בלבד
(לייף סטייל בלבד)
יתרונם של תכשירי הטיפוח בקיץ רבים: הם נטולי שומן - מה שהופך את המרקם שלהם לקליל ולא כבד, הם נספגים מהר בעור וברובם נכלל מקדם הגנה.
בין אם מדובר בסבונים, בקרם לחות, במסכות לחות או בתכשירי ניקוי, אלו יכילו תמציות פרי וצמחים שונות, שיספקו לעור את הנדרש. כן, רבים מהם יפיצו ניחוחות מרעננים, שיסייעו לנו לעבור את העונה החמה בשלום.
חשוב לזכור להשתמש במקדם הגנה בכל פעם שיוצאים מהבית, לשתות הרבה מים ולספק לחות לשפתיים, שנוטות להתייבש בחודשי הקיץ.