כתב: יניב משיח.
חג הפסח שמתקרב לאטו, מגיע בכל שנה עם רשימת משימות בלתי נגמרת — הניקיונות, הקניות והבישולים. אלה שבוחרים באופציה הקלה ומבלים את החג בחופשה משפחתית, מגלים שכיאה לחג פסח, המשימות לא פוסחות גם עליהם. הימים שלפני החג מתישים, מעייפים ומורטי עצבים וכל זה משפיע על מראה עור הפנים.
מראה איפור לוריאל פריז. יח"צמראה איפור לוריאל פריז. יח"צ
מראה איפור לוריאל פריז. יח"צ
(מראה איפור לוריאל פריז. יח"צ)
"כולנו רוצות עור פנים זוהר וקורן, אבל השפעות סביבתיות, עייפות, תשישות ולחצים משפיעים מאוד על עורנו", אומרת ננסי ירחי, מנהלת קשרים רפואיים במותג הדרמו-קוסמטיקה vichy. "חשוב להבין, שבניגוד למסופר בהגדה של פסח, כאן אין ניסים ועור פנים רענן יתקבל הודות לשגרת טיפוח יומיומית. בתקופה שלפני החג מתווספים לעיסוקים היומיומיים גם הכנות לקראת החג. לכן, מומלץ ששגרת הטיפוח תהיה מהירה ולא תגזול זמן רב".
צלליות קרם של איל מקיאג', 119 שקלים. צילום: מוטי פישביין צלליות קרם של איל מקיאג', 119 שקלים. צילום: מוטי פישביין
צלליות קרם של איל מקיאג', 119 שקלים. צילום: מוטי פישביין
(צלליות קרם של איל מקיאג', 119 שקלים. צילום: מוטי פישביין )
לדבריה, את הלוק הזוהר ניתן לקבל עם הכנה מוקדמת בלילה שלפני ערב החג. "בשעות הלילה יש לעור הפנים את יכולות השיקום הטובות והיעילות ביותר והעור מתחדש באופן נמרץ", מסבירה ירחי. "מריחת מוצרי ההזנה יעילה יותר, חילוף החומרים מהיר וייצור סיבי הקולגן והאלסטין מוגבר. שינה טובה, בשילוב עם הרכיבים הפעילים, תעניק לעור רעננות וזוהר ויוצרת מראה צעיר ובריא".
לכתבת סטייל בלבדלכתבת סטייל בלבד
לכתבת סטייל בלבד
(לכתבת סטייל בלבד)
ירחי מוסיפה, כי במהלך הלילה העור לא חשוף לנזקי היום, כמו קרינת השמש, רדיקלים חופשיים וזיהום אוויר, ומפנה את המשאבים שלו לשיקום ולבנייה מחדש. לדבריה, שימוש בקרם לילה אינטנסיבי יגרום לעור "לשתות" את הלחות והוא ייראה בבוקר רענן ומלא חיים. "ביום שלמחרת הקפידי על ניקוי הפנים בסבון פנים והשתמשי במסכת יופי וזוהר, שתספק את המראה הקורן", היא מוסיפה. "לאחר מכן, שימוש בקרם לחות, סרום ותמציות אינטנסביות, יבטיח שתשמרי על התוצאות למשך היום".
לכתבת סטייל בלבדלכתבת סטייל בלבד
לכתבת סטייל בלבד
(לכתבת סטייל בלבד)
טבעי ומבריק
אחרי פעולות הטיפוח, תוכלי לתת את הטאצ' הסופי למראה זוהר בעזרת איפור נכון. חג הפסח מהווה הזדמנות נפלאה לחדש את מלאי תכשירי האיפור וליצור מראה זוהר ומלא חיוניות לעור הפנים. "לאחרונה, אנו נתקלים במראות איפור נקיים וזוהרים, הן בעולם הכלות, הן על המסלולים והן על השטיח האדום בטקס האוסקר", אומר ירין שחף, אמן האיפור ובעל בתי הספר למקצועות האיפור. "הצלליות והסמקים נמרחים במראה טבעי, ו'פיסול' עור הפנים, שכולל הצללות והארות, נחשב לנכון ביותר להשגת מראה זוהר".
לכתבת סטייל בלבדלכתבת סטייל בלבד
לכתבת סטייל בלבד
(לכתבת סטייל בלבד)
שחף מסביר, כי ניקיון עור הפנים ומריחת קרם פנים הוא שלב בסיסי וחשוב לפני יצירת המראה הזוהר. כמו כן, לדבריו, שילוב של מייק אפ עם סרום המיועד להענקת זוהר לעור הפנים, יעניק מראה קליל וזוהר יותר. "מערבבים כמות קטנה של סרום עם המייק אפ הנוזלי (כמות קטנה תספיק). מניחים את המייק אפ עם מברשת רכה ו'פתוחה', שתעניק מראה קליל והסרום יבטיח זוהר נוסף למייק אפ, כך שעור הפנים ייראה נפלא", הוא מסביר.
לדברי שחף, בנקודות "המוארות" (גשר האף, עצמות הלחיים והשפה העליונה של השפתיים), ניתן להניח מייק אפ המעורבב עם מעט שימר נוזלי. "נעשה זאת על ידי פידור קליל באמצעות מברשת פודרה גדולה ועם כמות קטנה של פודרה על המברשת", הוא מייעץ. "התוצאה שתתקבל היא הברקה במקומות אסטרטגיים, המעניקים חיות לעור הפנים".
לכתבת סטייל בלבדלכתבת סטייל בלבד
לכתבת סטייל בלבד
(לכתבת סטייל בלבד)
כדי ליצור מראה איפור זוהר, מנדבת סיון סיני, מדריכה ראשית SISLEY, טיפים מבריקים. לדבריה, לקבלת מראה זוהר נשתמש בצלליות בגוון פנינה או זהב על כל העפעף ומעט מתחת לקו הגבה. הוסיפי שימר מנצנץ על האזורים הגבוהים בפנים (עצמות הלחיים, גשר האף, בסנטר ומעל השפה העליונה).
לנשים הלובשות מחשוף, ניתן להדגיש באמצעות השימר גם את עצמות הבריח. בחרי בשפתון בגימור מבריק או שדרגי שפתון קיים באמצעות הוספת שכבת גלוס מנצנצת. את העיניים נדגיש עם טוש אייליינר ומסרק מפריד ריסים, ליצירת מראה בעל נוכחות. "יחד עם זאת, חשוב לזכור שבמידה שהעיניים מודגשות, נבחר בשפתון בגוונים שקטים יותר, כדי לשמור על האיזון והמראה הנקי", מציינת סיני.