קופת חולים כללית החלה היום בהפעלת שירות רפואי און-ליין למעקב ולייעוץ למטופלי כללית הנדרשים לשהות בבידוד בית. השירות יינתן בין השעות 08:00-24:00 באמצעות מערך של רופאי משפחה שנרתמו והתגייסו למתן השירות שיינתן בנוסף למוקד המופעל על ידי מד"א.
צילום: ירון ברנרצילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
(צילום: ירון ברנר)
לדברי פרופ' אהוד דודסון, מנכ"ל כללית "הפעלת שירותי און-ליין ייעודים לטובת מבודדים בבית הוא חלק מהיערכות מיוחדת של כללית לנוכח האתגר הרפואי הניצב בפנינו לשמור על בריאות הציבור. אנו שותפים למאמץ הלאומי להאטת קצב התפשטות הנגיף ויחד עם זאת נערכים להמשיך ולספק את השירותים הרפואיים הרגילים כסדרם בקהילה ובבתי החולים.
עוד נמסר מכללית, כי היא חלוצה בהפעלת שירותים רפואיים מרחוק, תשתית וידע רב בתחום הרפואה מרחוק וזו העת לרתום ולהרחיב יכולות האלה בהיקפים גדולים כדי לצמצם, ככל הניתן, את חשיפה של המטופלים לאפשרות של הידבקות או הדבקה כך שבכל מצב רפואי שאינו מחייב הגעה למרפאה נציע למטופלינו לקבל ייעוץ מרחוק".
"לאור הגידול הצפוי במספר המטופלים השוהים בביתם שירות האון-ליין של כללית יאפשר מעקב כאשר הרופאים יכולים לתשאל ולצפות במטופל מרחוק ולהתרשם ממצבו הכולל", נמסר, "במקרה של הופעת תסמינים המעלים חשש להידבקות בנגיף הקורונה הרופא ינחה את המטופל כיצד לפעול ויתאם עבורו הגעה לצורך ביצוע בדיקה איבחון ו/או פינוי לבית חולים".
בנוסף, בתי החולים של כללית ברחבי הארץ נערכים לקליטת חולים, ככל שיידרש, במחלקות ייעודיות לטיפול בחולי קורונה וזאת בהתאם להנחיות ובשיתוף משרד הבריאות. המחלקות יצוידו במכשור וציוד רפואי מתקדם שיכלול גם מערכות איבחון מרחוק.
ניתן להגיע לשירותי און-ליין באפליקציית כללית או בהתקשרות 2700* לאור העלייה הצפויה בביקוש יתכנו זמני המתנה ארוכים מהרגיל. שירות נוסף ייחודי ללקוחות כללית - אבחון מרחוק באמצעות מכשיר Tyto המאפשר לבצע 8 בדיקות מהבית בהם גרון, אוזניים, האזנה לריאות, האזנה ללב, ומדידת חום כאשר הנתונים משודרים און-ליין דרך אפליקציה לרופא אשר מקבל את המדדים הרפואיים ומייעץ בהתאם לנתונים.
מידע על השירות:
https://www.clalit.co.il/he/Tyto/Pages/reasons_for_tyto.aspx
למידע למטופלים השוהים בבידוד בית :
https://www.clalit.co.il/he/your_health/family/Pages/home_insulation.aspx