שבוע האחים והאחיות הבינלאומי צוין השנה ב-12 למאי ועמד בצל המאבק בנגיף הקורונה. ב'כללית' יציינו יום זה בשורה של פעולות הוקרה לעשייתם של האחים והאחיות. גולת הכותרת, הארת מרפאות ובתי חולים נבחרים בתאורת כחול-ירוק, צבעי המדים של האחים והאחיות. 'כללית' הצטרפה ליוזמה עולמית להאיר מוסדות בריאות בצבעי כחול-ירוק, כמחווה לפועלם של האחים והאחיות בימי שגרה בכלל ובתקופת הקורונה בפרט. בנוסף, נערכו מגוון פעילות במרפאות ובבתי החולים ובכלל זה חלוקת שי סמלי ותעודות הוקרה לפועלם המקצועי ומסירותם של אחים ואחיות נבחרים.

מרפאת כללית באור כחול-ירוקמרפאת כללית באור כחול-ירוק
מרפאת כללית באור כחול-ירוק
(צילום: דוברות כללית)

שנת 2020 הוכרזה כשנה שבה מציינים ברחבי העולם 200 שנה להולדתה של פלורנס נייטינגיל, מייסדת מקצוע הסיעוד המודרני. נייטינגיל חוללה מהפך בטיפול בפצועי מלחמת קרים שעה ששיפרה באופן דרמטי את תנאי ההיגיינה שלהם, והביאה לירידה משמעותית בשיעורי התמותה. גם 200 שנה לאחר לידתה, ממשיכים העקרונות אותם קידמה ובהם מניעת זיהומים, קבלת החלטות מבוססות נתונים ומתן יחס אישי למטופלים, להוות נר לרגליהם של מיליוני העוסקים במקצוע הסיעוד ברחבי העולם.
"בכללית מחוז צפון 490 אחים ואחיות שמטפלים בשגרה ובחירום במטופלים באנושיות, במקצועיות, ביצירתיות, מובילים ומשפיעים על החיים של אנשים רבים כל כך באין סוף דרכים - בבריאות, בחולי, בתחילת החיים וגם בסופם. גאווה גדולה להוביל ולנהל מערך כזה" שיתפה ברוריה ריקון, מנהלת הסיעוד בכללית מחוז צפון.