בפעם ראשונה בבית חולים המשפחה הקדושה בנצרת בוצע ניתוח קיבוע שבר באגן. בחור צעיר, בן 35, נפל מגובה ונחבל בגפה התחתונה. הוא פונה אל בית החולים, שם נקבע כי הוא סובל משבר באגן. "ניתוח קיבוע שבר באגן הינו אחד הניתוחים המורכבים", מסביר ד"ר מרואן חדאד, המנהל החדש של המחלקה האורתופדית בבית החולים. "בימים אחרים, המטופל היה נשלח אל בתי החולים במרכז על מנת לעבור את הניתוח, אך כעת, לאחר שרכשנו ציוד מתקדם ובסיוע של פרופ' נתן לוי, ביצענו את הניתוח המורכב כאן, בנצרת. לשמחתנו הרבה, המטופל התחיל ללכת מיד לאחר הניתוח וכעבור שלושה ימים שוחרר לביתו, כשהוא צועד על שתי רגליו".
לראשונה בבית חולים המשפחה הקדושה בנצרת בוצע ניתוח קיבוע שבר באגןלראשונה בבית חולים המשפחה הקדושה בנצרת בוצע ניתוח קיבוע שבר באגן
לראשונה בבית חולים המשפחה הקדושה בנצרת בוצע ניתוח קיבוע שבר באגן
(צילום: דוברות בית חולים המשפחה הקדושה)

ד"ר מרואן חדאדד"ר מרואן חדאד
ד"ר מרואן חדאד
(צילום: דוברות בית חולים המשפחה הקדושה)
ד"ר מרואן חדאד, מונה למנהל החדש של המחלקה האורתופדית בבית חולים לפני מספר חודשים, מתוך רצון לחזק את מחלקת הטראומה של בית החולים ולאפשר מתן טיפולים וניתוחים מורכבים באזור הצפון, ללא צורך לשנע את המטופלים לבתי חולים אחרים במרכז. "גייסתי אל שורות בית החולים את מיטב הרופאים העוסקים בטראומה", אומר ד"ר חדאד, "זוהי זכות לאפשר טיפול איכותי קרוב לבית וכיליד נצרת, אני גאה". לד"ר חדאד ניסיון של עשרות שנים בתחום האורתופדיה. לאחר לימודי הרפואה בצרפת פעל ד"ר מרואן כרופא בכיר בבית חולים רמב"ם ובהמשך מונה למנהל יחידת כתף בבית חולים נהריה, בתפקידו החדש בבית חולים המשפחה הקדושה בנצרת, רואה ד"ר חדאד שליחות גדולה. "אנחנו מסוגלים היום, בבית החולים, לתת את מיטב הפתרונות הרפואיים ולחסוך למטופלים נסיעות ארוכות לאזור המרכז".
קיבוע שבר באגןקיבוע שבר באגן
קיבוע שבר באגן
(צילום: דוברות בית חולים המשפחה הקדושה)
בין הניתוחים והטיפולים החדשים הניתנים כיום בבית החולים במחלקת הטראומה ניתן למנות את ניתוחי גפה עליונה, כתף, עמוד שידרה, כף רגל, החלפת מפרקים, ברכיים ומרפקים. "אנחנו מתקדמים כל הזמן", אומר ד"ר מרואן, "בין אם ברכישת ציוד ובין אם השתלמויות מקצועיות לצוותים הרפואיים. ניתן למצוא אצלנו בבית החולים מענה למגוון רחב של טיפולים שטרם נראו באזור עד כה".
בית חולים המשפחה הקדושהבית חולים המשפחה הקדושה
(.)
לקביעת תור, מרפאות חוץ בבית חולים המשפחה הקדושה בנצרת: 04-6508901, 04-6508903.