עמותת 'עלמה', העמותה למען הקשיש בנוף הגליל בשיתוף האגף לשילוב קהילתי בעירייה, ערכה ערב כישרונות לאזרחים ותיקים מהעיר, 'גולד טאלנט', כאירוע סיום לחודש האזרח הוותיק.
האירוע המיוחד ויוצא הדופן התקיים באולם בבית אבות, בנוכחות עשרות צופים. בערב השתתפו 16 קשישים במגוון של גילים, שהופיעו במשך יותר משעתיים בשירה ובדקלום. שליש מהקשישים שהופיעו בערב הם ניצולי שואה.
יולי רחלין במהלך ההופעה | צילום: גדי גסיליולי רחלין במהלך ההופעה | צילום: גדי גסיל
יולי רחלין במהלך ההופעה | צילום: גדי גסיל
(יולי רחלין במהלך ההופעה | צילום: גדי גסיל)
מבין המופיעים בלט ניצול השואה יולי רחלין בן ה־84, שריגש את הנוכחים כששר בעברית וברוסית את השיר 'הליכה לקיסריה' של חנה סנש.
רחלין הוא אלמן ועיוור. הוא נולד באוקראינה ובמהלך מלחמת העולם השנייה פונה להרי אורל וגויס לצבא האדום בקזחסטאן. אחרי המלחמה עבד כחשמלאי אך בגיל 23 עבר תאונה ולמרות מאמצי הרופאים הוא התעוור. רחלין עזב את מקצוע החשמלאות ועבר לעבוד במפעל לייצור אריזות קרטון. 40 שנה הוא עבד במפעל ובמקביל היה יושב ראש ההסתדרות בעיר טשקנט בהתנדבות. רחלין עלה לישראל בשנת 1994. העיוורון לא הפריע לו לנגן על גיטרה, על אקורדיון ועל מפוחית פה, לכתוב שירים ולשיר, וכך הוא עשה גם בערב הכשרונות 'גולד טאלנט'. "שירתו צמררה את הקהל", סיפרו בעמותה.
אלה אידוב, רכזת תרבות שארגנה את הערב: "היה ערב מצוין. מדהים. הקשישים הפתיעו אותנו בכשרונות שלא ידענו שיש להם והציגו יכולות מרשימות".
יצוין כי באירוע הופיעה תזמורת 'מיתרי הגליל' ולהקת הרוקדים 'הבה נרקודה' של המדריכה ורה גורמן.