הברית הפוליטית בין שלמה מליחי ליצחק מירון התפרקה. ממלא מקום ראש העירייה בחמש השנים האחרונות החליט לתמוך ביריב הפוליטי הגדול של מירון, אבי אלקבץ לראשות העיר עפולה.
מליחי, איש ליכוד ותיק, תמך במירון בבחירות שנערכו לפני חמש שנים ולפיכך היה לו חלק בניצחונו. כאמור הוא כיהן כממלא מקומו של מירון בחמש השנים האחרונות. ולאחרונה הקים את רשימת 'עוצמה' למועצת העיר ואתמול (מוצאי שבת) הכריז כאמור על תמיכתו באלקבץ לראשות העיר.
תמיכתו של מליחי משמעותית במיוחד מכיוון שהוא מחזיק אחריו קהל תומכים גדול שכולל מצביעי ליכוד ותושבי עפולה והשכונות.
אלקבץ ומליחי (צילום: (GRP-studioאלקבץ ומליחי (צילום: (GRP-studio
אלקבץ ומליחי (צילום: (GRP-studio
(אלקבץ ומליחי (צילום: (GRP-studio)
"אני כנציג תנועת 'עוצמה' רוצה לומר בבירור: אבי אלקבץ הוא ראש העיר הבא של עפולה", הצהיר מליחי, "למרות היותי מ"מ ראש העיר זה לא סוד שלא תמיד ראיתי עין בעין עם הנהלת העיר הנוכחית אך למרות זאת האמנתי שרק מבפנים אפשר לתקן ואני גאה על הדברים שעשיתי בעירייה בחמש השנים האחרונות ללא שכר ובהתנדבות מלאה".
עוד אמר מליחי: "אבי ואני מכירים מזה שנים רבות וגם כשלא הלכנו ביחד מבחינה פוליטית, תמיד הייתה בינינו הערכה וכבוד הדדי. אנחנו רואים עין בעין הרבה דברים, במיוחד בנושא הצביון היהודי, החינוך והתעסוקה".
יו"ר סיעת עפולה אחת והמועמד לראשות העיר, אבי אלקבץ אמר לאחר הכרזתו של מליחי: "שלמה הוא העוצמה של עפולה והליכוד האמיתי. הוא תמיד היה אדם ישר ונאמן ואני גאה שהוא איתי. זאת תחילתה של דרך חדשה וטובה יותר לעפולה. זאת שותפות אמיתית, ללא אינטרסים שמטרתה אחת: שמירה על עפולה, פיתוחה וקידומה".