אמיר לבון (מימין) ואיתי כהן | צילום: שרון צור אמיר לבון (מימין) ואיתי כהן | צילום: שרון צור
 אמיר לבון (מימין) ואיתי כהן | צילום: שרון צור
( אמיר לבון (מימין) ואיתי כהן | צילום: שרון צור)
אמיר לבון הצטרף כמספר 2 לרשימה של הפעיל החברתי, איתי כהן, למועצת העיר עפולה.
לבון, צלם ומורה במקצועו, החליט לחבור למפלגתו של כהן, 'הבית החברתי', לאחר לחצים מסיביים מצד האחרון. "באתי לנסות ולעזור לעשות שינויים איפה שאפשר", אמר לבון על החלטתו, "אני לא מגיע מתוך המקום של הפוליטיקה. אני בא כדי לנסות ולעשות דברים שהעיר הזאת מזמן היתה צריכה לעשות בתחומים של חינוך, תרבות, אמנות, השכלה גבוהה, מנהיגות, שוויון הזדמנויות ותשתיות. אני מאמין שיש פה ניצנים של התחלה של כל מיני דברים ויש סדר עדיפויות שצריך לשנות. כמו שיש קבוצת כדורגל בליגה לאומית עם מתקן מפואר, כך צריכים להיות מתקנים בכל התחומים. החל מהספורט האישי ועד שוויון הזדמנויות לילד שגר בגבעת המורה ובעפולה עילית".
על שיתוף הפעולה בינו לבין כהן אמר לבון: "מה שיפה בשותפות שלי ושל איתי זה שלמרות שאנחנו אנשים מאוד שונים, יש לנו המון מכנים משותפים שהם הרבה יותר גדולים מחילוקי הדעות שלנו בדברים מסוימים. שנינו אנשים פשוטים שחיים את העיר והיומיום, יש לנו ילדים ומשפחות ושנינו פעילים כל אחד בתחומים שלו. אנחנו לא בעלי הון או חברות גדולות. בסך הכל שנינו רוצים לעשות דברים טובים לעיר עפולה. אני חושב שאנחנו מייצגים דיאלוג ושותפות אמיתית נטולת אינטרסים לטובת התושבים".
לבון טוען שהשינויים יבואו במקומות שבהם הרשות מעלימה עין ואינה משקיעה. "בגלל בירוקרטיות או בגלל שזה לא מתאים לה מסיבות כאלה ואחרות, הרשות מתעלמת או לא רוצה לראות מקומות מסוימים וזה מה שאנחנו רוצים לשנות בגבול היכולת שלנו. אנחנו חושבים שאלה דברים שמגיעים לכל ילד ולכל אזרח פה. מה שמגיע לילד בכפר סבא מגיע לילד בעפולה או בכל פריפריה בישראל".
על סיכוייה של מפלגת 'בית חברתי' להיבחר אמר לבון: "אנחנו באים ומציעים אלטרנטיבה אחרת. אין לנו שום אינטרס כזה או אחר. הציבור יכול לבחור בין מה שהיה עד עכשיו למה שאנחנו מציעים. הוא צריך להחליט אם הוא רוצה לבחור אנשים צעירים וחדשים שרוצים לעשות נטו לטובת העיר, לנסות לשנות, לתרום ולעבוד קשה".