עו"ד אילן וקנין. בטוח בעצמו | צילום: שרון צורעו"ד אילן וקנין. בטוח בעצמו | צילום: שרון צור
עו"ד אילן וקנין. בטוח בעצמו | צילום: שרון צור
(עו"ד אילן וקנין. בטוח בעצמו | צילום: שרון צור)
עורך הדין אילן וקנין (45) הכריז השבוע על התמודדות לראשות העיר בבחירות הקרובות. וקנין הוא המתמודד השלישי במרוץ והוא ינסה להפתיע ולנצח את ראש העירייה המכהן יצחק מירון ואת ראש העירייה לשעבר וחבר מועצת העיר, אבי אלקבץ.
"אני מכבד את שני המועמדים כי בכל זאת מדובר בראש עיר מכהן ובראש עיר לשעבר, ויחד עם זאת אני והציבור עדים למאבק ולסכסוך האישי והמיותר המתנהל ביניהם הפוגע בתושבים", אמר השבוע וקנין, שהודיע גם כי יתמודד ברשימה עצמאית. "הם נמצאים יחד ולחוד זה 20 שנים, מאז שנת 98', ונראה שהגיע הזמן למנהיגות חדשה ואחרת".
על סיכוייו להיבחר אמר וקנין בביטחון: "בהחלט יש לי סיכוי. רוב תושבי עפולה רוצים משהו חדש עם סדרי עדיפויות שונים, מנהיגות שתחזיר את חינוך ילדינו שנמצא בשפל למרכז העשייה. החינוך והיעדר תעסוקה איכותית צריכים להיות הנושאים המרכזיים שבהם צריך להשקיע
את רוב משאבי העיר. כל זה כדי לגרום לצעירים האיכותיים שעזבו לחזור הביתה לעפולה או לפחות לעצור את הנטישה תוך שמירה על צביונה היהודי של העיר, איחוי השסעים ואיחוד וגיבוש התושבים. לכן בחרתי להעמיד את עצמי לבחירת הציבור בתקווה לקבל את אמונו".
במה תהיה שונה?
"ראשי העיר שכיהנו העדיפו להשקיע ממרצם ואת כספי הציבור לטובת מבני בטון ומזרקות מנגנות ולא מנגנות. זאת במקום להפנות את משאבי העירייה לטובת חינוך, תרבות, תעסוקה איכותית, שיפור איכות החיים של תושבי העיר ומיתוגה של עפולה כעיר מובילה בישראל, כיאה לבירת העמק".
וקנין, נשוי ואב לארבעה ילדים, נולד וגדל בשכונת עפולה עילית. היום הוא מתגורר עם משפחתו במרכז העיר. במקצועו כאמור הוא עורך דין אזרחי/מסחרי ונוטריון ובעל משרד מאז שנת 2004. הוא הוביל את מטה המאבק לשמירת צביונה של עפולה וייצג את מטה המאבק בבתי המשפט המנהלי והעליון.
מהמטה של אבי אלקבץ נמסר בתגובה להתמודדותו של עו"ד וקנין: "בהצלחה לכולם. ב־30 באוקטובר עפולה חוזרת לעתיד טוב יותר עם אבי אלקבץ".
מהמטה של מירון נמסר: "מאחלים הצלחה לעו"ד אילן וקנין ומקווים שירוץ עד סוף ההתמודדות ולא יבצע חבירה של הרגע האחרון לאלקבץ".