שלמה מליחי (צילום: שרון צור)שלמה מליחי (צילום: שרון צור)
שלמה מליחי (צילום: שרון צור)
(שלמה מליחי (צילום: שרון צור))
ממלא מקום ראש עיריית עפולה, שלמה מליחי, שהודח לאחרונה מראש רשימת סניף הליכוד למועצת העיר, החליט השבוע להקים רשימה עצמאית ולהתמודד רק למועצת העיר. בכך גונז מליחי את שאיפתו להתמודד בבחירות הקרובות על הראשות.
''על אף מכבש הלחצים הרב מצד תושבי העיר להיות אלטרנטיבה איכותית לראשות העיר, החלטתי להתמודד למועצת העיר וברור לי כי הכוורת שתצעד איתי תהיה הכוורת הטובה ביותר למען תושבי העיר", מסר מליחי בהודעה לתקשורת, "אני מאמין שנקבל לא פחות מארבעה מנדטים ונוכל להביא לידי ביטוי את הערכים וה'אני מאמין' שלנו למען התושבים בתחומי חברה, צביון העיר, חינוך, תעסוקה וספורט. אנחנו נשפיע על אופי העיר ועל מי שינהיג אותה בחמש השנים הבאות''.
על ההחלטה להקים מפלגת עצמאית ולא לרוץ ברשימת הליכוד, אמר מליחי: ''החלטתי להקים מפלגה שכל כולה הצבת תושבי עפולה במרכז. מפלגה שתהיה שילוב של ניסיון, יושרה וניקיון כפיים. בקרוב אפרסם את שם המפלגה''.
יו"ר סניף הליכוד החדש, כפיר סרוסי, שניצח את מליחי בבחירות הפנימיות בסניף, קיבל באכזבה את החלטתו להקים מפלגה חדשה. "אין לסיעת הליכוד אלא להצטער על כך שלאור תוצאות הבחירות לראשות הסיעה, בחר מליחי לעזוב את תנועת הליכוד שבה היה חבר שנים רבות, במקום לאחד כוחות ולהעצים את הסיעה", אמר סרוסי.
עוד אמר סרוסי כי הוא אינו מתכוון לפעול להדחתו של מליחי על רקע אי כיבוד תוצאות הבחירות בסניף הליכוד עפולה וכי פניו לשלום. "אני עדיין מדבר עם שלמה כדי לנסות לשכנע אותו לא לפרוש מהליכוד", אמר סרוסי, "אם הוא בכל זאת יבחר לפרוש, אז הוא בעצם מדיח את עצמו. אני לא רוצה בכך ואני לא זה שיגרום לכך. יש הרבה חברים בסניף שלא רואים את זה בעין יפה. אני באופן אישי אשתדל להשאיר אותו".
לדברי סרוסי, פרישתו של מליחי לא תפגע במעמד הליכוד בעיר. "חבל שאלה פני הדברים, אך יחד עם זאת אנחנו בוחרים להסתכל קדימה לעבר המטרה שהצבנו לפנינו, שהיא קודם כל שיתוף ואיחוד כל חברי הסניף בקבלת ההחלטות בבחירות הקרובות וגם לאחר מכן", אמר, "אנו רוצים להמשיך ולצרף כוח צעיר, רענן וחזק לשורות הליכוד בעיר כדי להוביל לשינויים גדולים לטובת כלל התושבים, וזאת בסיוע כל שרי הממשלה וחברי הכנסת שהביעו את נכונותם הרבה לתמוך בנו ככל שנצטרך".