בוקר והאוטובוס החכם מחבל מודיעין (צילום: אלבום פרטי)בוקר והאוטובוס החכם מחבל מודיעין (צילום: אלבום פרטי)
בוקר והאוטובוס החכם מחבל מודיעין (צילום: אלבום פרטי)
(בוקר והאוטובוס החכם מחבל מודיעין (צילום: אלבום פרטי))
המועמד לראשות המועצה האזורית גליל תחתון, אריאל בוקר, מבטיח להביא למועצה, אם ייבחר, אוטובוס חכם המרושת במחשוב שיגיע לבית התושבים ויעניק שירותים מוניציפאליים עבור כל ישובי המועצה
"אנחנו מלווים את הפיילוט במיזם האוטובוס החכם שעובד יפה בחבל מודיעין, לא ירחק היום וינוע אוטובוס דומה ברחבי המועצה על פי לו"ז קבוע, כך שישובים רחוקים יכירו את השירותים הניתנים ויזכו למענה הולם", אמר בוקר, "תוכנית אוטובוס חכם היא לא עניין של אם אלא רק שאלה של מתי".
בוקר ביקר בחבל מודיעין על מנת ללוות מקרוב את הפיילוט ויישום מודל השירות החדש במועצות אזוריות בישראל- אוטובוס מתקדם שמיועד להנגיש את שירותי המועצה לכלל הישובים בגליל התחתון.
המועצה האזורית חבל מודיעין פרוסה על פני קילומטרים רבים בדומה למועצה האזורית גליל תחתון. לשם כך אימצה המועצה מהשפלה את מודל השירות- המועצה הניידת. אוטובוס שעליו מורכבות מערכות מחשוב מתקדמות שיכולות לבצע שורה של פעולות המבוצעות במשרדי המועצה, לדוגמא האוטובוס הנייד שמגיע לכל נקודה במועצה יאפשר רישום לגנים ובתי ספר, תשלומי מיסים, דיווח על תקלות, וטרינריה, ועדות תכנון ובנייה, רישוי עסקים ועוד.
מערכות המחשוב באוטובוס החכם יכולות לאפשר לתושבים גם את שירות הנפקת רישיונות נהיגה, הנפקת רישיון רכב, הנפקת תעודת זהות ומרשם אוכלוסין .
במסגרת תוכנית 'מועצה עד אליך' מתכנן בוקר כי האוטובוס יעניק שירותים נוספים לתושבים לדוגמא- עמדות מחשוב קהילתיות עבור בתי הספר היסודיים והגנים. כמו כן האוטובוס ישמש בעת חירום חמל וחדר פיקוד קדמי עבור צוותי החירום היישובי.
"תושבי המועצה הם הלקוחות של המועצה וככאלו הם צריכים להיות מרוצים. תושבי המועצה משלמים מיסים עבור מגוון השירותים, אנחנו חייבים לגלות חדשנות ויצירתיות כל הזמן", אמר בוקר, "בשל אופי הישובים והפיזור הגיאוגרפי נביא את המועצה אל הישובים ואל התושבים צעירים ומבוגרים. אני רוצה להביא שינוי משמעותי- לתת שירות טוב יותר לתושבים ולהביא את המועצה עד אליכם. עד הבית".
על פי התכנית של בוקר בכל אחד מימי השבוע ינוע אוטובוס ברחבי המועצה, על פי לו"ז קבוע וגם בשעות אחר הצהריים כך שישובים רחוקים מבניין המועצה יכירו את השירותים הניתנים ויזכו למענה הולם לצרכים שלהם. "תוכנית אוטובוס חכם היא לא עניין של אם אלא רק שאלה של מתי. אני מבטיח להטמיע שירות זה במועצה למען חיזוק השירות וחיבור הקהילה לשירותי המועצה", אמר המועמד לראשות.