בשנתו ה-57 ממשיך פסטיבל ישראל להגדיר קו אמנותי עכשווי, חדשני ופורץ דרך, ומציג תכנית אמנותית מגוונת ומקורית, שמשקפת תמונת מצב של מפת היצירה העכשווית בעולם. אל ירושלים יגיעו מיטב הקולות שפועלים בעולם בתחומי המחול, המוזיקה, התיאטרון והפרפורמנס.
וילי דורנר, גופים במרחבים אורבניים. צילום:  Lisa Rastlוילי דורנר, גופים במרחבים אורבניים. צילום:  Lisa Rastl
וילי דורנר, גופים במרחבים אורבניים. צילום: Lisa Rastl
(וילי דורנר, גופים במרחבים אורבניים. צילום: Lisa Rastl)
במקביל, יקיים בשיתוף עם משרד החוץ הישראלי ולראשונה במסגרתו, תכנית חשיפה בינלאומית רחבת היקף להפקות ישראליות.
את פסטיבל ישראל 2018 יפתח אירוע מוזיקלי מקורי שמחבר את סצנת ההיפ הופ הצעירה עם מגילת העצמאות. במופע ישתתפו בין היתר נצ'ינצ', פלד, שאנן סטריט, גיא מר, קרולינה, סיסטם עלי, קפה שחור חזק, אקו, ג'ימבוג'יי ועוד (23 במאי, תלפיות). מירי מסיקה, דקלה ונסרין קדרי יפגשו על במה אחת במופע הפתיחה השני (26 במאי, בריכת הסולטן).
10000 מחוות. צילום: Ursula Kaufmann10000 מחוות. צילום: Ursula Kaufmann
10000 מחוות. צילום: Ursula Kaufmann
(10000 מחוות. צילום: Ursula Kaufmann)
בתחום המחול, יגיע אל הארץ בוריס שרמץ עם המופע 10000 מחוות המאוכלס ב 18 רקדנים שלעולם אינם חוזרים על אותה תנועה יותר מפעם אחת מוצ"ש, 9 ביוני, תיאטרון ירושלים). סולו המחול ללא כותרת של האמן טינו סגל חוזר לבמה 18 שנים לאחר שעלה לראשונה ומציג ציטוטים תנועתיים מעבודות מחול של כוריאוגרפים אייקוניים במאה ה 20. את היצירה מבצע הרקדן פרנק ווילנס (חמישי, 7 ביוני, תיאטרון ירושלים). 18 רקדני להקת בת שבע יציגו קרקס פרוע על הבמה, ביצירה ניב מצהיב 3 של מרלן מונטיירו פריטאס, כוריאוגרפית פורצת דרך (31 במאי, 1 ביוני, תיאטרון ירושלים).
הריקוד השלישי. צילום: אפרת מזורהריקוד השלישי. צילום: אפרת מזור
הריקוד השלישי. צילום: אפרת מזור
(הריקוד השלישי. צילום: אפרת מזור)
להקת ענבל הנמצאת בתהליך התחדשות מזמינה את הכוריאוגרף מור שני לחזור לחומרים וליסודות שהניחה הכוריאוגרפית והמלחינהה משפיעה, שרה לויתנאי, ביצירה בזמן שהגחליליות נעלמות (2 ביוני, תיאטרון ירושלים). ניב שיינפלד ואורן לאור, חוזרים לטרילוגיה האיקונית של ניר בן גל וליאת דרור והפעם לריקוד השלישי. (31 במאי, 1 ביוני, תיאטרון ירושלים).
בתחומי התיאטרון-פרפורמנס, ניתן יהיה לחזות ביצירה שירים על מות ילדים של ג'יזל ויאן, המציגה סיפור על רצח דרך שלוש פרספקטיבות שונות. היצירה, שקרויה על שם מחרוזת שירים מאת המלחין גוסטב מאהלר, משלבת תיאטרון, בובנאות, מחול ומוזיקה. (7 ביוני, תיאטרון ירושלים).
הילד הרע של התיאטרון השוויצרי כריסטוף מרטהאלר יגיע לראשונה לארץ עם המופע קינגסייז, יצירה פנטסטית ופרועה שמתרחשת בחדר מלון בורגני מצועצע, ונעה בין קלאסי לפופ. (7 ביוני, 8 ביוני, תיאטרון ירושלים).
קופים. צילום: יאיר מיוחסקופים. צילום: יאיר מיוחס
קופים. צילום: יאיר מיוחס
(קופים. צילום: יאיר מיוחס)
קופים של עמית דרורי עוסקת בעל-אנושי, ומציבה על במה אחת שנים-עשר פרפורמרים-שלושה אנשים ותשעה קופים רובוטיים. (25-26 במאי, 30 במאי-2 ביוני, סטודיו זיק, בית נקופה). קבוצת סלה-מנקה, עדי קפלן ושחר כרמל, בשיתוף תזמורת הרחוב הירושלמית מחיים מחדש את הסרט דערדיבוק שבויים על ידי מיכל ושינסקיב-1937 (2 ביוני, תיאטרון ירושלים).
הפסטיבל יארח למופע חד פעמי את האגדה המוזיקאלית והאמנית הרב-תחומית, לורי אנדרסון, במופע הסולו Language of the Future, בו היא צוללת אל שורשי התרבות העכשווית ועמוק אל תוך הנרטיב האמריקאי (29 במאי, תיאטרון ירושלים).
מאדאם בטרפליי. יח"צמאדאם בטרפליי. יח"צ
מאדאם בטרפליי. יח"צ
(מאדאם בטרפליי. יח"צ)
האופרה מאדאם בטרפליי תעלה בהפקה מרהיבה של האופרה הישראלית (7 ביוני, בריכת הסולטן). שלומי סרנגה יפגוש את אביהו הרוחני, סטליוס קזנג'ידיס (31 במאי, תיאטרון ירושלים) ובמופע נולאב תוכלו להאזין למוזיקה לנוף דיגיטלי, המשלב מוזיקה חיה והקרנות אינטראקטיביות (7 ביוני, תיאטרון ירושלים).
נולאב. צילום: Jef Neveנולאב. צילום: Jef Neve
נולאב. צילום: Jef Neve
(נולאב. צילום: Jef Neve)
עוד בפסטיבל, תוכלו למצוא מופעים לכל המשפחה, סיורים ומופעי פרפורמנס במרחב הציבורי וגם מפגשים וסדנאות מקצועיות.
פסטיבל ישראל 2018, 23 למאי – 9 ביוני. לפרטים מלאים ורכישת כרטיסים: https://www.israel-festival.org.