הצדעה לצוותים הרפואיים. לפני כשבוע עמדו מאות מתושבי עפולה במרפסות ומחאו כפיים לצוותים הרפואיים על ההשקעה המטורפת שלהם בימים אלה במאבק נגד התפשטות נגיף הקורונה. בעיריית עפולה לא הסתפקו בכך והחליטו לסייע לצוותים הרפואיים באמצעות פתיחת בתי ספר ושמרטפיות לילדי הסגלים.
עוזרים לצוותים הרפואייםעוזרים לצוותים הרפואיים
עוזרים לצוותים הרפואיים
(צילום: דוברות עיריית עפולה )
בית הספר הראשון נפתח לפני כשבוע לילדי הסגל הרפואי של מרכז רפואי 'העמק' שנמצאים בימים אלה שעות ארוכות בעבודה בגלל מצב החירום. בית הספר בו לומדים 41 ילדים בגילאי 4-9 ומשתווה בגודלו לשש שמרטפיות הינו יוזמה היא של ומנהל בית החולים ד"ר זיו רוזנבוים והוא הוקם בבית הספר "שוהם" הממוקם בסמוך לבית החולים לנוחיות הורי הילדים המגיעים בבקרים לעבודה בבית החולים.
מהעירייה נמסר כי במינהל החינוך של העירייה העניקו את המבנה, הצוות שכולל שמונה סייעות, ארבע מורות חיילות, אב בית, אחראי ניקיון ואיש סגל מבית החולים וכן בנו את התכנית החינוכית שכלל גם רכישה של ציוד בעלות של מאות שקלים. בנוסף העניקה עיריית עפולה שלושה מבנים נוספים ברחבי העיר להקמת שלוש שמרטפיות נוספות לילדי הצוות הרפואי של קופת חולים כללית. ראש מינהל החינוך טינה ולדמן אמרה: "פתיחת בית הספר והשמרטפיות הן בדיוק הערבות הדדית והמחויבות שלנו כעירייה לטובת הצוותים הרפואיים שעושים בימים אלה עבודת קודש לטפל בציבור ולהציל חיים".