כמי שהתמודד עם קשיים לימודיים כל חייו, וסיים את בית הספר עם ציונים לא גבוהים, העתיד של יותם איידקובסקי לא היה ברור. למרות, ואולי בגלל, הניסיון שלו בבית הספר, הוא ידע שהוא רוצה להיות מורה. אבל כשהוא הסתכל על ציוני הקבלה לתואר ראשון ולתעודת הוראה, הוא הבין שכנראה ללימודים באקדמיה הוא לא יוכל להתקבל.
"כבר די ויתרתי על הרעיון של תואר ראשון ובטח להיות מורה", נזכר יותם, "אבל אז ראיתי מודעה של מכללת אוהלו והבנתי שיש להם מכינה שמכינה אותך לאקדמיה ומיועדת בדיוק לאנשים כמוני". יותם הרים טלפון למכללת אוהלו, התקבל למכינה, והשאר, כמו שאומרים, היסטוריה. היום הוא סוגר מעגל כמורה לחינוך מיוחד, בבית הספר בנימין רוטמן כדורי, בכפר הנוער כדורי.
אילוסטרציה. צילום: shutterstockאילוסטרציה. צילום: shutterstock
אילוסטרציה. צילום: shutterstock
(אילוסטרציה. צילום: shutterstock)
במכינת אוהלו מחכים לכם בזרועות פתוחות
הרב קרליבך אמר שכל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו. מבוגר אחד? במכינה של אוהלו, אפילו שאתם כבר לא ילדים, עומד לרשותכם צוות שלם של אנשי מקצוע ברמה הכי גבוהה, שמאמין בכם, עוטף אתכם, נותן לכם את כל הכלים להצליח והכי חשוב – לא מוותר עליכם ולכם.
"אבל עם כל הרצון הטוב", אומרת אורנה חורי מנהלת המכינות במכללת אוהלו, "יש דבר אחד שאנחנו לא מוכנים להתפשר עליו וזה – הרצון שלכם להצליח. את כל השאר נפתור בהרבה עבודה קשה, ליווי ותמיכה של צוות המורים הכי טוב שיש. נדע איך להוציא את המורה שבתוככם, נרים אתכם כל פעם שיהיה קשה ונהיה איתכם כל הדרך עד לסיום הלימודים. אבל אנחנו צריכים לדעת שאתם באמת רוצים את זה. אם החלום שלכם הוא להיות מורים משמעותיים ומחנכים פורצי דרך יש לנו את כל הכלים לעזור לכם. אנחנו ערוכים לתפור לכל אחת ואחד מכם את המסלול המיטבי שיביא אתכם לאקדמיה ברגל ימין ובראש מורם".
מכללת אוהלו. יח"צמכללת אוהלו. יח"צ
מכללת אוהלו. יח"צ
(מכללת אוהלו. יח"צ)
לא ויתרו עלי
כשיותם איידקובסקי נזכר בימיו במכינת אוהלו הוא יודע להעריך את הדרך שעשה, אבל מודה שבלי צוות המכינה זה קרוב לוודאי לא היה קורה.
"המכינה היתה מאתגרת מאוד והייתי צריך לסיים בציונים גבוהים. המכללה השקיעה בי בצורה בלתי רגילה. התמיכה, המילה הטובה והשיחות במסדרון, ולפעמים בדלתיים סגורות, נתנו לי את הכח להמשיך. תמיד היה למי לפנות ואת מי לשאול ותמיד עזרו לי עם חיוך ובשמחה. מרגש אותי להיזכר איך באוהלו האמינו בי, גם כשאני לא הייתי בטוח בעצמי. פה פתחו לי את הדלת לקריירה שיש לי היום. באוהלו קיבלתי את המצע לפרוח עליו ולגדול. כשסיימתי הרגשתי על גג העולם. והיום כשאני מורה בעצמי אני רואה כמה הידע שקיבלתי הוא עדכני ומחובר למה שקורה בשטח. בחרתי בחינוך מיוחד כי אני סוג של בוגר של החינוך המיוחד והרגשתי תחושת שליחות שאני רוצה להתחבר למי שאני ולשנות. לעשות דרך, להשפיע ולקדם את אלה שהם השוליים של השוליים של מערכת החינוך".
מכללת אוהלו. יח"צמכללת אוהלו. יח"צ
מכללת אוהלו. יח"צ
(מכללת אוהלו. יח"צ)
תתחילו במכינה, תמשיכו לתואר ראשון
המטרה של המכינה במכללת אוהלו היא - בדיוק כמו שזה נשמע - להכין אתכם בצורה הכי טובה ללימודים לתואר ראשון בחינוך ולתעודת הוראה. כך שבסיום הלימודים תוכלו ישר להתחיל ללמד במערכת החינוך. בניגוד לאקדמיה שמקבלת בעיקר על סמך ציונים, במכינה מבינים שהציונים שהשגתם בבית הספר, לא בהכרח משקפים את היכולות האמיתיות שלכם. כאן זו ההזדמנות שלכם "להמציא את עצמכם מחדש" בלי הדעות הקדומות שאולי סבלתם מהן בבית הספר ולהוכיח שאתם באמת יכולים. ואפילו אם אתם לא כל כך בטוחים בזה כרגע, תסמכו על הצוות של אוהלו שידע לזהות את הפוטנציאל שלכם ולדחוף אתכם כל הדרך למעלה.
הנחות משמעותיות בשכר הלימוד
כבוגרי המכינה במכללת אוהלו אתם זכאים למגוון מלגות שיעשו לכם את החיים הרבה יותר קלים (בהתאם לקריטריונים ובכפוף לתקנון המכללה ולחוק חיילים משוחררים/פריפריה):
מלגות 'פיס-אוהלו-מרכזי צעירים קצרין וגולן' - 10,000 ש"ח בתמורה להתנדבות.
מלגת לימודים - 50% מגובה שכר הלימוד האקדמי לתואר הראשון לזכאים להטבת מלגת מכינה או- "שנה ראשונה חינם" - כ-10,000 ש"ח המועברים לפיקדון האישי בסוף שנת הלימודים הראשונה לבוגרי מכינה שלא קיבלו הטבת מלגת מכינה.
אם לימודים באקדמיה וקריירה בתחום החינוך וההוראה הם כרגע בשבילכם רק חלום רחוק, במכללת אוהלו מזמינים אתכם לחשב מסלול מחדש. שם, הם מבטיחים, יעשו הכל כדי להחזיר אתכם לכיתה, הפעם בתור מורים. לפרטים נוספים על מכינת אוהלו, סל המלגות והטבות נוספות התקשרו 5051*.