גלית נחום שיצאה ממעגל האלימות לפני כ 11 שנים מגשימה בימים אלו חלום, עם סיום לימודי ה NLP ולקראת סיום לימודי המאסטר NLP היא החליטה למסד את השליחות שלה.
2 צפייה בגלריה
גלית נחום
גלית נחום
גלית נחום
(צילום: חני קרן מלכה // סטיילינג: אושרה בדושה)
חלומה של גלית ( 46), החל כבר עם שהותה במקלט לנשים מוכות אליו פונתה עם שלושת ילדיה אז בני 13 ו 6 , האישה שחשה שעולמה קרס, מצאה את כוחותיה במעון. הטיפול באחיותיה לצרה, הליווי הבלתי פוסק, הפך למפעל חייה והיום לאחר דרך ארוכה בה הכירה את “האני הפנימי” הפכה את מפעל חייה למקצוע וממשיכה אותו בקליניקה בתחום ה NLP שמהותו, שינוי מחשבתי והגברת המודעות העצמית.
גלית שחייה השתנו מקצה לקצה ליוותה ועד היום מלווה עשרות נשים שחלקן עדיין נמצאות איתה בקשר ישיר הן, כמותה, איחו את השברים ויצאו לדרך חדשה,היא מספרת : “ביום שיצאתי מהמקלט הסתכלתי לשמיים ואמרתי אני אעשה הכל כדי לעזור לנשים לצאת מהמעגל הנוראי הזה”, גלית, שבולטת בפעילותה החברתית בתחום האלימות נגד נשים אומרת : “צריך לצערי במדינת ישראל סכין בגרון או גופה כדי שהרשויות יתעוררו וכאן צריך להגיע שינוי חד ואמיתי כי אם אנחנו לא נדאג לעצמנו אף אחד לא ידאג לנו, אלימות נגד נשים היא מכת מדינה נוראית שעדיין לא נמצא הפתרון לטיפול בה”
כנגד כל הסיכויים ובעודה “ מתפקדת כ”אמאאבא” לשלושת ילדיה, הצליחה נחום לשבור את מעגל האלימות וזה מה שעיצב מחדש את כל תפיסת העולם שלה; “את לא יודעת כמה את חזקה עד שלהיות חזקה זה הדבר האחרון שנשאר לך היא אומרת.” ועל זה מתבססת תפיסתה בליווי כל אותן הנשים אותן היא ליוותה בהתנדבות כל אותן השנים מאז יציאתה מהמקלט ועד היום, הליווי שנעשה מתוך אמונה ואהבה גדולה כולל בטיפול, עצה, אוזן קשבת והכוונה סביב השעון.

“במהלך שנות ההישרדות שלי הייתי לבד. לא היה לי עם מי לחלוק את המכאובים הנפשיים, לא היתה לי הפריביליגיה לעצור, לחשוב - פעלתי על אוטומט והיום כשאני בעצמי מטפלת , אני יודעת עד כמה הדברים הללו חשובים, ומצילי חיים . אני מבינה שעם הכוונה הייתי פועלת אחרת במקרים מסויימים"

גלית מספרת כי לפני 11 שנה כשהפלטפורמה היחידה “ליצירת מודעות חברתית , בלתי פורמאלית היה הפייסבוק. היא פתחה עמוד יעודי שהוצף במאות הודעות ובקשות לעזרה.
במקביל לסיוע עמדה גלית בפני מצוקה אישית, “יצאתי עם ילדיי ואני מהמקלט לעיר חדשה בה לא הכרתי אף אחד ולא הצלחתי למצוא עבודה. היה חשוב לי שילדיי יראו אותי נחושה, אחת שלא מרימה ידיים או נכנעת” מתוך הבנה שהמקום להכיר אנשים בעיר החדשה הוא בית קפה שכונתי , היא ניגשה להציע את עצמה כמלצרית, היא הבינה שזו תהיה הפלטפורמה הטובה ביותר להכיר אנשים – היום קוראים לזה נטוורקינג, אומרת גלית. המטרה היתה למצוא עבודה בה היא תוכל להתפתח. המפתח להצלחה היתה האמונה ביכולות שלה, האמונה המוחלטת בכוחות שלה.היא הגישה ביחד עם הקפה קורות חיים לכל מראיין שהשתמש בבית הקפה כמקום לערוך בו ראיונות, היא יצרה הזדמנות בכל מפגש אקראי ואכן את עבודתה מזה עשור היא מצאה בדרך הזה והיום היא כבר שותפה.
2 צפייה בגלריה
גלית נחום
גלית נחום
גלית נחום
(צילום: חני קרן מלכה // סטיילינג: אושרה בדושה)
שמה של גלית מוכר היטב בזירות החברתיות כמובילת דעת קהל בכל הנוגע למאבק באלימות נגד נשים.
גלית, שמגיעה לכל הפגנה לכל פורום לכל וועדה בכנסת, נושאת בגאווה את נס המרד נגד העוולות איתן מתמודדות אותן נשים הסובלות מאלימות. גלית שפועלת להעלות את המודעות אף מקדמת שינוי חוקתי להטיב עם מצבן של נשים אלו.
“לעזור לאנשים, לכוון אותם, לחבר אותם לכוחות ולמשאבים שיש בהם, כמטפלת זה מה שממלא אותי זה גורם לי אושר עילאי”. שנים שגלית מלווה עשרות נשים ומצליחה לחולל שינוי משמעותי בחייהן. היא מאמינה כי ביכולתן להפוך את המשבר להישג , את הקושי לכוח. “במהלך שנות ההישרדות שלי הייתי לבד. לא היה לי עם מי לחלוק את המכאובים הנפשיים, לא היתה לי הפריביליגיה לעצור, לחשוב - פעלתי על אוטומט והיום כשאני בעצמי מטפלת , אני יודעת עד כמה הדברים הללו חשובים, ומצילי חיים . אני מבינה שעם הכוונה הייתי פועלת אחרת במקרים מסויימים.
אבל אם יש משהו שלמדתי בעצמי ואותו אני מלמדת גם את הנשים אותן אני מלווה היום כמטפלת , היא העובדה שכל דלתות החיים פתוחות בפנינו ואין חלום שלא ניתן להגשימו. אני עוזרת להם להאמין שבכל יום משהו מדהים עומד להתרחש. בעולם יש שפע ואושר אינסופי ולכל אחד ואחת יש את הזכות לחיות באושר, לכל אחד ואחת יש כוחות ומשאביים פנימיים להגשים כל חלום ומטרה שרק תרצו, עם הכוונה נכונה ומלאה באהבה תגלו שעם גלית זה כה פשוט להחליט!
ליצירת קשר: gnahum16@gmai.com
טלפון: 053-228-7705